Про затвердження Порядку легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади, постанова КМУ від 4 березня 2004 р. N 253

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 4 березня 2004 р. N 253
Київ

Про затвердження Порядку легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади

Із змінами, станом на 21.05.2008

Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити Порядок легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади, що додається.

2. Утворити міжвідомчу робочу групу з питань легалізації комп'ютерних програм у складі згідно з додатком.

Дозволити керівникові міжвідомчої робочої групи в разі потреби вносити зміни до її складу.

3. Міністерству освіти і науки розробити і затвердити в 2004 році положення про реєстр комп'ютерних програм та забезпечити його ведення.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Інд. 49

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2004 р. N 253
ПОРЯДОК
легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

легалізація комп'ютерних програм в органах виконавчої влади (далі - легалізація) - приведення використання комп'ютерних програм у відповідність з вимогами законодавства про авторське право шляхом заміни неліцензійних примірників комп'ютерних програм на ліцензійні;

договір про легалізацію - договір між МОН та особою, яка має виключне право дозволяти використання комп'ютерних програм (далі - правовласник), який визначає орієнтовну кількість програм, що легалізуються, їх характеристики, строки та порядок постачання примірників програм, пільгові цінові умови, порядок здійснення розрахунків, а також інші умови легалізації.

3. Дія цього Порядку не поширюється на закупівлю нових комп'ютерних програм чи комп'ютерної техніки з установленими програмами, яка здійснюється органами виконавчої влади самостійно у порядку, визначеному законодавством.

4. Обов'язковою умовою легалізації є позитивний висновок державної експертизи з питань технічного та/або криптографічного захисту інформації.

5. Здійснення заходів з легалізації координує міжвідомча робоча група з питань легалізації комп'ютерних програм.

6. Органи виконавчої влади під час проведення щорічної планової інвентаризації комп'ютерних програм визначають перелік і кількість примірників програм, які необхідно легалізувати, та подають у встановленому порядку відповідну інформацію:

районні, районні у містах Києві та Севастополі держадміністрації - Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям;

міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації - МОН.

Комп'ютерні програми, які не підлягають легалізації через моральну застарілість, невідповідність функціональним завданням органів виконавчої влади, вимогам захисту інформації тощо, виводяться з експлуатації до кінця року, в якому проводилася інвентаризація.

7. МОН узагальнює подану органами виконавчої влади інформацію і подає її на розгляд міжвідомчої робочої групи.

8. Міжвідомча робоча група визначає кількість примірників комп'ютерних програм, які підлягають легалізації в органах виконавчої влади у наступному році. Голова міжвідомчої робочої групи організовує проведення попередніх переговорів з правовласниками та подає в установленому порядку проект договору про легалізацію на погодження Мінфіну, Мінекономіки та Держкомінформатизації. Після погодження із заінтересованими органами виконавчої влади МОН укладає договори про легалізацію. { Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1020 ( 1020-2005-п ) від 14.10.2005, N 475 ( 475-2008-п ) від 21.05.2008 }

9. На підставі укладених договорів про легалізацію органи виконавчої влади у встановленому порядку передбачають у бюджетних запитах необхідні для виконання зазначених договорів обсяги фінансування.

10. Після прийняття закону про державний бюджет на відповідний рік МОН на підставі договорів про легалізацію та в порядку, встановленому законодавством для закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, у межах передбачених на зазначені цілі бюджетних коштів здійснює організацію закупівлі ліцензійних примірників комп'ютерних програм.

11. У разі коли правовласник не провадить господарської діяльності в Україні, закупівля примірників комп'ютерних програм може здійснюватися у визначених правовласником осіб.

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2004 р. N 253
СКЛАД
міжвідомчої робочої групи з питань легалізації
комп'ютерних програм
СТРІХА Максим Віталійович заступник Міністра освіти і науки, керівник групи
ЧЕБОТАРЬОВ Валентин Павлович заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності,
заступник керівника групи
БАЛЮК Віталій Віталійович заступник Голови Держкомінформатизації
БУРЖИНСЬКИЙ Василь Антонович начальник департаменту МВС
ГАВРИШ Костянтин Георгійович заступник начальника Управління стратегіїрозвитку інформаційних ресурсів та технологій Секретаріату Кабінету Міністрів України
ГОЛОВЧЕНКО Костянтин Григорович заступник начальника департаменту Адміністрації Держспецзв'язку
ГРИЦАЄНКО Анатолій Васильович заступник директора Головного інформаційно-обчислювального центру державного підприємства "НЕК "Укренерго"
ДІХТЯРЕНКО Микола Данилович начальник департаменту Адміністрації Держспецзв'язку
ЗАЄЦЬ Тарас Олексійович начальник відділу МНС
КРИВОШЕЄВ Олег В'ячеславович заступник директора департаменту Мінекономіки
СИДОРОВИЧ Ярослав Мар'янович директор департаменту Мінфіну
СТОРОЖЕНКО Олександр Васильович заступник начальника зв'язку Збройних Сил
ШЕВЧЕНКО Сергій Семенович директор департаменту ДПА
ШУЛЯК Валентин Петрович заступник начальника регіональної інформаційної митниці Держмитслужби

Склад в редакції Постанови КМ N 475 від 21.05.2008