Поточна діяльність

АПІТУ: Хаос на ринку квадрокоптерів вимагає негайного втручання держави

Владні органи України повинні якнайшвидше навести лад у законодавстві, аби унеможливити контрабанду, та прописати регламенти використання нових технологічних розробок, що вже сьогодні є частиною нашого життя, і експерти Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) готові допомагати у цих законодавчих реформах.

Квадрокоптери (дрони чи безпілотні літальні апарати з чотирма несучими гвинтами, розміщеними в одній площині) з'явилися ще у 20-х роках минулого століття, проте нове народження отримали у 2010-му році  - вже як авіамоделі та безпілотні апарати.  Це стало можливим завдяки появі легких та чутливих гіроскопів на основі п'єзоелементів, які використовувались в радіокерованих моделях вертольотів, та сучасним мікропроцесорам. Крім того, оснащення їх потужними та надійними безколекторними електродвигунами, що живляться від літій-полімерних акумуляторів, значно спростило механічну конструкцію апаратів.

Все більше таких пристроїв з'являється і в Україні. За оцінками експертів Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) щомісяця в Україні продається лише квадрокоптерів DJI та аксесуарів до них на суму близько 400 000 євро, з них нелегально - на загальну суму у мінімум 250 000 - 300 000 євро.

Щодо типового переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів природничо- математичних предметів у школах

На доповнення до листа АПІТУ від 31 березня 2016 р. вих. № 029 щодо відкритого громадського обговорення проекту наказу МОН «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (далі – Типовий перелік) Асоціацією були підготовлені і направлені заступнику Міністра освіти і науки України Хобзею П.К. листом вих. № 043 від 15.04.2016 року :

  • Рекомендації до Переліку рекомендованих специфікацій обчислювального обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів.
  • Пропозиції щодо зміни специфікації Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів. 
Прикріплений файлРозмір
043_Letter.pdf560.57 КБ

Відбувся турнір АПІТУ з боулінгу

7 квітня в одному з найкращих боулінг клубів міста - клубі «Космополіт» (м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 6). відбувся турнір АПІТУ з боулінгу. Участь у турнірі взяли представники восьми компаній-членів АПІТУ.

У наполегливій боротьбі перемогу виборола команда компанії ERC у складі Євгена Прибатеня, Олексія Блінова і Володимира Максимовича.

Команда була нагороджена Кубком АПІТУ і призами від партнера турніру компанії SI BIS. 

Лист-звернення щодо відкритого громадського обговорення типового переліку засобів навчання та обладнання для шкіл

АПІТУ направила заступнику Міністра освіти і науки України Хобзею П.К. лист-звернення щодо відкритого громадського обговорення типового переліку засобів  навчання та обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів у школах.

Шановний Павле Кузьмовичу,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з таким.

АПІТУ є неприбутковою організацією – об’єднанням підприємств, що розвивають ринок інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в Україні, в тому числі виробники та постачальники комп’ютерів, цифрового та мультимедійного обладнання. В ході реалізації власних статутних цілей, нами було детально вивчено запропонований на відкрите громадське обговорення проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (далі -Типовий перелік).

Прикріплений файлРозмір
029_Letter.pdf318.46 КБ

Відповідь Аникорупційного бюро на лист АПІТУ щодо реалізації товарів Sony PlayStation, ввезених з ознаками порушення закону

АПІТУ отримала відповідь Національного антикорупційного бюро України на свій лист № 011 від 29.01.2016 щодо реалізації товарів Sony PlayStation, ввезених на митну теріторію України з ознаками порушення законодавства України.

До Національного антикорупційного бюро України надійшло звернення генерального директора АСОЦІАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УКРАЇНИ щодо можливого порушення митного та податкового законодавства України з приводу ввезення та реалізації товарів Sony РІауStation.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» завданням Національного антикорупційного бюро України є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Прикріплений файлРозмір
013_16_Leater.pdf318.68 КБ

Лист Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва щодо надання переліку проблем ІТ галузі

Комітет ВРУ з питань промислової політики та підприємництва висловлюючи занепокоєність щодо проблем здійснення тиску з боку фіскальних та правоохоронних органів на ІТ-бізнес, просить надати інформацію щодо конкретних випадків проведення слідчих дій, обшуків з вилученням комп'ютерної техніки у компаній галузі ІКТ протягом останнії двох років у систематизованому вигляді за такими категоріями по кожному окркмому випадку:

  • назва компанії, яка постраждала від дій силових органів;
  • дата події;
  • насзва документу та постанови, за якою було видано дозвіл на проведення обшуку (із зазначенням прізвища того, хто підписав);
  • опис подій;
  • поточний стан справи (станом на березень 2016).

 

Прикріплений файлРозмір
011_16_Leater.pdf422.48 КБ

Лист Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва щодо надання кандидатур на посаду міністра

Комітет ВРУ з питань промислової політики та підприємництва звернувся до АПІТУ з проханням рекомендувати Комітету кандидатуру на посаду Міністра економічного розвитку і торгівлі, а також висловити бачення щодо можливих кандидатур на посади Міністра фінансів та Голови НБУ. Рекомендації АПІТУ будуть використані Комітетом ВРУ з питань промислової політики та підприємництва при підготовці відповідних кадрових пропозицій щодо переформатування Кабінету Міністрів України та надіслані Президенту України, парламентським фракціям, групам та позафракційним депутатам.

Прикріплений файлРозмір
005_16_Leater.pdf866.53 КБ

Запрошуємо на Турнір АПІТУ з настільного тенісу

Раді запросити вас, в суботу, 6 лютого 2016 року, в просторий та комфортний зал розважального комплексу «Блокбастер» (м. Київ, Московський Проспект 34В), де відбудеться Турнір АПІТУ з настільного тенісу.​ 

Турнір триватиме з 12:00 до 15:00. Переможці отримають кубки, дипломи АПІТУ та подарунки від партнерів: компаній Logitech, Epson та Інституту вертебрології і реабілітаціїю Переможців визначать професійні судді.

У змаганнях можуть взяти участь усі бажаючі співробітники компаній-членів АПІТУ. А ваші рідні і друзі можуть приєднатися в якості вболівальників!

Партнери:

             

 

Новорічна зустріч АПІТУ

22 грудня 2015 року в ресторані “Вернісаж” (Київ, вул. Січових стрільців, 10) відбулася традиційна новорічна зустріч представників компаній – членів АПІТУ.

Фотозвіт про зустріч на сторінці Фейсбук.

Минулі зустрічі з цікавими людьми.

Для развития бизнеса и собственного развития как личности, необходимо не только общение с партнерами и конкурентами в сфере IT, но и с успешными людьми из других сфер — политики, бизнеса, науки, искусства. 

Ассоциация предприятий информационных технологий Украины на регулярной основе проводит встречи с такими интересными людьми.

Відповіді на звернення АПІТУ і АУІПЕ «Про загрозу зупинки імпорту товарів ІТ, побутової техніки та електроніки»

АПІТУ отримала відповіді від Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики та Міністерства фінансів України на звернення АПІТУ і АУІПЕ «Про загрозу зупинки імпорту товарів ІТ, побутової техніки та електроніки» № 119 від 23 вересня 2015 року, яке було направлене Президенту України Порошенку П. О., Премєр-Міністру України Яценюку А. П., Міністру фінансів України Яресько Н. Е., Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Южаніній Н. П.
 
Прикріплений файлРозмір
057_15_Letter.pdf139.06 КБ
058_15_Letter.pdf155.59 КБ

Створено Комітет АПІТУ з роздрібної торгівлі та е-комерції

 
23.09.2015 відбулося установче засідання Комітету АПІТУ з роздрібної торгівлі та е-комерції. До складу Комітету увійшло 12 осіб, з яких члени Комітету – 10 осіб, експерти Комітету – 2 особи. Головою Комітету обрано Максима Раскіна («Алло»).
Місією Комітету є сприяння розвиткові в Україні роздрібної торгівлі та електронної комерції, підвищення їх прибутковості, передовсім у стосунку до товарів ІТ, споживчої електроніки та побутової техніки.

Відкрита заява щодо ситуації, яка склалась в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками компаній і вилученням обладнання у компаніях ІКТ

ВІДКРИТА ЗАЯВА

щодо ситуації, яка склалась в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками компаній і вилученням обладнання у компаніях ІКТ

Шановні учасники ринку інформаційно-комунікаційних технологій, представники влади і користувачі ІКТ-послуг!

Ми, представники інститутів громадянського суспільства та об’єднань підприємств в сфері ІКТ, висловлюємо своє глибоке обурення ситуацією, яка склалась останнім часом в ІТ-секторі у зв’язку з обшуками у ІКТ-компаніях. Практика вилучення серверного обладнання правоохоронними органами України набула загрозливого для українського громадянського суспільства і економіки характеру.

Брутальні дії співробітників Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ при проведенні слідчих дій стосовно ІКТ-компаній та їх клієнтів, жорстокість у виборі заходів процесуального впливу, неадекватність вживаних репресивних інструментів свідчать про те, що їх основною метою є не розслідування злочинів і встановлення винних у їх скоєнні, а залякування представників ІКТ-сектору та створення схем для вимагання і корупції.

Ця ситуація нагадує конвульсії злочинного режиму Януковича в період Майдану, який намагався вдаватися до таких же дій проти ІКТ-компаній, оскільки саме вони стали одним з найактивніших носіїв демократичних цінностей, технологічно забезпечували вільний доступ до інформації в Україні, гаряче підтримували спротив сповзанню України у диктатуру.

Зараз, коли українське суспільство нарешті отримало надію на те, що  держава не на словах, а по справах взяла курс на європейські суспільні стандарти, підтримку бізнесу, створення сприятливого інвестиційного середовища, таким діям правоохоронців має бути негайно покладено край, а конкретні виконавці мають понести покарання. На жаль, неодноразові звернення з даних питань до відповідних державних органів залишаються без відповіді. Все це породжує втрату довіри у щирість заяв представників української влади відданості демократичним змінам у країні, її відмови від напрацьованих корупційних схем, підтримки свободи слова і вільного доступу до інформації. Це спричинило масову втечу ІКТ-бізнесу за кордон, багатократну втрату інвестиційної привабливості України та податкових надходжень, губить надію на можливість позитивних змін.  

З огляду на зазначене, ми вимагаємо:

1. Негайне запровадження мораторію на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку; тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем має здійснюватися виключно шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких системах без їх вилучення, відповідно до ч. 2 ст.159 КПК України.

2. Забезпечення тимчасового доступу до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку в рамках розслідування кримінальних справ виключно співробітниками підрозділів боротьби з кіберзлочинністю відповідних силових структур.

3. Проведення атестації і сертифікації співробітників підрозділів боротьби з кіберзлочинністю відповідних силових структур на предмет встановлення їх компетенції у технічних питаннях функціонування електронних інформаційних систем та знання вимог законодавства України, зокрема КПК щодо тимчасового доступу до обладнання.

4. Негайне повернення вилученого серверного обладнання компаніям ТОВ «Діван.ТВ», ТОВ «Сервіс Онлайн», ТОВ «Стіп Хост» та іншим підприємствам, щодо яких були здійснені незаконні і неадекватні дії з вилучення обладнання, та притягнення до відповідальності співробітників правоохоронних органів, причетних до цих незаконних вилучень.

В разі неприйняття зазначених заходів нам не залишиться іншого виходу, як апелювати до міжнародної спільноти, подавати позови до держави Україна в міжнародні суди і застосовувати форс-мажорні механізми щодо обслуговування державних органів України.

Заява відкрита до підписання всіма зацікавленими сторонами.

Для підтримки Заяви потрібно заповнити форму за адресою: https://docs.google.com/forms/d/1eaym_KEwT4lZqEZyJ53Gp5W__o_L0tp19SMqC1IScX4/viewform?c=0&w=1

Заяву підтримали:

Інтернет Асоціація  України (ІнАУ)

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ)

Асоціація "Інформаційні технології України"

Всеукраїнське об'єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікаційних          та інформаційних технологій

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій (УАФІТ)

Українська асоціація венчурного та приватного капиталу

Громадська спілка "Харківський кластер інформаційних технологій" (Kharkiv IT    Cluster)

Відповідь Мінфіну на звернення АПІТУ з пропозиціями з питань митної і податкової політики стосовно імпорту

АПІТУ отримала відповідь Міністерства фінансів України на спільне з Асоціацією "Українські імпортери побутової техніки" звернення до Президента України щодо пропозицій з питань митної і податкової політики стосовно імпорту.

Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17.08.2015 №33023/1/1-15 до листа Адміністрації Президента України від 06.08.2015 №44-01/2550 розглянуло пропозиції Асоціації підприємств інформаційних технологій України та Асоціації «Українські імпортери побутової техніки» щодо необхідності вжиття заходів для подолання проблеми тіньового імпорту та, в межах компетенції, повідомляє.

Щодо взаємодії ДФС з галузевими організаціями стосовно укладення Меморандумів про взаємодію

Прикріплений файлРозмір
president.pdf4.73 MБ
043_15_letter_minfin.pdf117.84 КБ
RSS-матеріал