Компанії - Члени АПІТУ у Вікіпедії

До Вікіпедії - вільної енциклопедії вже, зокрема, занесено дані про компанії:

Поточний список компаній - членів АПІТУ у Вікіпедії див http://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Члени_АПІТУ

Ці дані включають історію компаній, перелік видів діяльності, торгових марок, офіційних статусів, зображення логотипа, контактні дані. Планується, що протягом двох місяців у Вікіпедії буде детальна інформація про всі 44 компанії - члени АПІТУ.

Сторінки Вікіпедії мають найвищий рейтинг у найпоширеніших пошукових системах. Тому створення сторінки компанії у Вікіпедії поширює репрезентацію української ІТ-промисловості, ІТ-бізнесу. Створювати і редагувати сторінки у Вікіпедії компанії можуть самостійно, або надавши відповідну інформацію до офісу АПІТУ.

Доречно привести думку українського вченого В. Білецького:

"Як і інші національні Вікіпедії, українська є найбільш потужним енциклопедичним Інтернет-ресурсом свого національного середовища, у перспективі — одним з основних елементів інформаційного простору. Водночас вона репрезентує українську культуру, історію, науку, промисловість, бізнес та інші сфери і реалії України, а також подає для україномовного користувача багатогранну фахову інформацію про світ.

Масштаб і якість кожного національного сектора Вікіпедії побічно є мірилом сучасного суспільного потенціалу певної нації творити новий культурний продукт. По суті сукупність мовних розділів Вікіпедій є майданчиком змагань і репрезентацій світових культур, показником їх сучасних потенцій. Тому стратегічні завдання кожної національної Вікіпедії співвимірні місцю тієї чи іншої культури у сучасному світовому культурному просторі. Динаміка розвитку Вікіпедій, кількісні і якісні їх характеристики у суттєвій мірі корелюють з майбутнім національних культур і мов".

Про Вікіпедію

Вікіпедія (англ. Wikipedia), http://uk.wikipedia.org — це відкрита багатомовна вікі-енциклопедія. Вікіпедію започатковано 15 січня 2001 року як англомовний проект для створення онлайн-енциклопедії, де будь-який користувач може редагувати наявні статті та додавати власні. Метою проекту є створення повної, нейтральної, відкритої енциклопедії всіма мовами Землі. Англомовний розділ є найбільшим за обсягом у Вікіпедії, і однією з найбільших енциклопедій узагалі! За станом на грудень 2007 року він містив понад 2 000 000 статей. Усього ж є близько 250 розділів вікіпедій різними мовами, хоча тільки зо два десятки містять понад 100 000 статей, серед яких в українській більше 137 000.

Про АПІТУ

Основними задачами асоціації є вплив на державну політику в сфері ІТ, захист і представництво перед державними органами інтересів Членів АПІТУ, лобіювання сприятливих для галузі нормативно-правових актів; формування і поширення основ ділової етики в господарчій діяльності ІТ-компаній, розвиток цивілізованих відносин на ринку; сприяння неформальному спілкуванню і обміну інформацією між Членами асоціації.

На 1 лютого 2009 Членами асоціації є 44 IT-компанії (AMI, APC, ASBIS, ASUS, BMS Traiding, Canon, Compass, Data Link, DataLux, Dell, DiaWest, ELKO, ERC, Everest, IBM, IDC, Intel, K-Trade, Kvazar-Micro, Leater, Lemon, Lexmark, Microsoft, MKS, Molex, MTI, MUK, Navigator, Oki, Panasonic, Prexim-D, Proton, qBox, Roma, Samsung, SAP, SI BIS, Softprom, TDB, Unicom Systems, Unitrade Group, Versiya-Systems, Yug-Contract) серед яких найкрупніші дистриб'ютори, українські виробники комп'ютерної техніки, роздрібні мережі, системні інтегратори, представництва іноземних вендорів.