Підприємства інформаційних технологій просять Кабмін не допускати перетворення Держспоживстандарту на фіскальний орган

Підприємства інформаційних технологій просять Кабмін не допускати перетворення Держспоживстандарту на фіскальний орган

Київ, 7 червня 2010. Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) сьогодні звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням не допустити ускладнення системи реєстрації сертифікатів та збільшення вартості послуг органів системи Держспоживстандарту України.

За наявною в АПІТУ інформацією, наказами Держспоживстандарту України №№ 147, 148 та 149 прийнятими 14 травня 2010 р., всередині системи Держспоживстандарту для внутрішнього документообігу введено три нові форми суворої звітності:

  • Рішення за заявкою на проведення сертифікації продукції;
  • Акт відбору зразків продукції;
  • Протокол сертифікаційних випробовувань.

Також зазначеними наказами, начебто з метою „упорядкування” цін за внесення відомостей у Реєстр УкрСЕПРО та „удосконалення” проведення експертизи документів, в 4 рази збільшена вартість бланків сертифікатів, в 16 разів – послуг експертизи і реєстрації Реєстром сертифікату на партію продукції.

Реєстрові, функції якого виконує Державне підприємство „Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” (ДП „УкрНДНЦ”), також надано право розглядати документи протягом 10 днів, що для імпортерів збільшуватиме термін зберігання товарів на митних складах а для національних виробників – затримки з уведенням нової продукції.

Введення в обіг бланків суворої звітності у внутрішній документообіг в системі Держспоживстандарту України внесе додаткові витрати та додаткове навантаження на людські ресурси для взаємодії Органів сертифікації з Реєстром,. В свою чергу це негативно позначаться на заявниках – суб’єктах підприємницької діяльності через зростання вартості сертифікації, відволікання працівників на зайві бюрократичні процедури, а також на кінцевих споживачах через зростання вартості продукції.

АПІТУ просить відмінити вищезазначені накази Держспоживстандарту України як такі, що не покращують захист прав споживачів та контроль за якістю і безпечністю продукції, а лише приводять до збільшення її вартості.

На думку генерального директора АПІТУ Юрія Пероганича „Перетворення Держспоживстандарту України з органу захисту прав споживачів на прямо протилежний йому фіскальний орган є недопустимим, оскільки суперечить як чинному законодавству і міжнародній практиці, так і здоровому глузду”.

Про АПІТУ

Асоціація створена в 2007 році з метою координації і консолідації зусиль ІТ-компаній України для вирішення проблем їх професійної діяльності, що становлять спільний інтерес. Асоціація об’єднує більше 50 підприємств, серед яких найбільші виробники ІТ-продукції, дистриб’ютори, спеціалізовані роздрібні мережі, а також системні інтегратори та українські представництва зарубіжних вендорів.

Основними задачами асоціації є вплив на державну політику в сфері ІТ, захист і представництво перед державними органами інтересів Членів АПІТУ, лобіювання сприятливих для галузі нормативно-правових актів; формування і поширення основ ділової етики в господарчій діяльності ІТ-компаній, розвиток цивілізованих відносин на ринку; сприяння неформальному спілкуванню і обміну інформацією між Членами асоціації.

Прес-служба АПІТУ