Microsoft та HP створюють комп’ютерний клас майбутнього у Бучанській школі-інтернаті

Київ, 10 вересня 2010 р. – Вчора у рамках Міжнародного інвестиційного форуму, організованого Київською облдержадміністрацією, у Бучанській школі-інтернаті у Київській області відкрився новітній комп’ютерний клас, створений на основі технічного рішення HP MultiSeat та оснащений спеціальним сервером для освітніх установ – Windows MultiPoint Server 2010.

«Інформатизація області – один із пріоритетів для КОДА, і тому ми вітаємо ініціативу наших партнерів – компаній Microsoft та HP, які обладнали сучасний комп’ютерний клас в Бучі і надали можливість дітям, які тут живуть і навчаються, освоювати сучасні технології і ставати конкурентоздатними. Завдяки підключенню до Інтернету, яке забезпечила компанія «Датагруп», наші діти користуватимуться найсучаснішими інформаційними і навчальними можливостями», – сказав голова КОДА Анатолій Присяжнюк.

Новий комп’ютерний клас у Бучанській спеціалізованій школі-інтернаті I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов встановили компанії Microsoft та Hewlett-Packard. Відтепер вихованці інтернату користуватимуться Windows MultiPoint Server на 16 робочих місць у комплекті з технічним рішенням HP MultiSeat. Програмне забезпечення школа отримала у рамках програми Microsoft «Партнерство в навчанні», а компанія HP надала комплект обладнання для комп’ютерного класу, який складається з 2-х персональних комп’ютерів MS6000, які забезпечують одночасну роботу 16 учнів.

«Для інтернату цей комп’ютерний клас від Microsoft та HP – це ще одна можливість розвивати наших вихованців і давати їм навички, необхідні у сьогоднішньому цифровому світі. Доступ до сучасних інтерактивних технологій та найновіших навчальних програм у інтернаті допоможе нашим випускникам бути конкурентоспроможними за дверима школи і віднайти гідне місце у дорослому житті», – відзначив Михайло Наконечний, директор Бучанської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату.

Windows MultiPoint Server у комплекті з технічним рішенням HP MultiSeat дозволяє використовувати один вузловий комп’ютер для обслуговування багатьох так званих користувацьких станцій – малопотужних, а тому менш дорогих ПК, при чому всі вони працюють незалежно. Це означає, що за допомогою лише одного повноцінного комп’ютера одночасно працювати може відразу кілька користувачів. При цьому кожен учень, який користується цією технологією, відчуває себе за власним комп’ютером і може працювати у зручному для себе темпі. Настроїти систему і керувати нею дуже легко – під силу будь-якому вчителеві.

«Представлене технічне рішення є взірцем співпраці двох найбільш потужних IT-компаній світового рівня, а саме Microsoft та HP. Воно призначене саме для освітніх учбових закладів і відрізняється простотою, енергетичною економічністю, та нижчою ціною. Я сподіваюсь, що комп’ютерний клас в Бучанській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті стане хорошим прикладом для впровадження новітніх технологій в закладах освіти по Україні», – зазначив директор департаменту корпоративних продажів персональних систем ТОВ «Х’юлетт-Паккард Ю.Ей.» Ігор Мікрюков.

«У той час як усі розуміють важливість інформатизації середньої освіти, як і будь-які інші бюджетні установи, школи не мають можливості тратити великі суми на дорогі комп’ютери та їх обслуговування. Windows MultiPoint Server в комплекті з HP MultiSeat дозволяє економити понад 30% вартості комп’ютерного класу за рахунок використання меншої кількості та нижчої потужності комп’ютерів, які необхідно закупити, та зниженого енергоспоживання. Такі технології дозволять забезпечити доступом до сучасних технологій і знань усіх українських школярів, безвідносно до їх соціального статусу та місця проживання», – розповідає директор по роботі з державними та освітніми установами «Майкрософт Україна» Владислав Радиш.

Працюватиме новий комп’ютерний клас за програмою, наданою Інститутом педагогічних і інформаційних технологій, який встановив на нове обладнання «конструктори» уроків і навчальний цифровий контент для проведення уроків з різноманітних предметів шкільної програми. Підручники й електронну програму з інформатики для 9-10 класів надало спеціалізоване видавництво BHV. А розробник програмного забезпечення компанія ABBYY надала для комп’ютерного класу програму оптичного розпізнавання документів ABBYY FineReader 10.0 Professional та набір електронних словників ABBYY Lingvo x3 Professional Multilingual.

Щоб підготувати вчителів та учнів до продуктивної роботи в новому комп’ютерному класі, програма Microsoft «Партнерство в навчанні» передала інтернату бібліотечку із 15 видань і запланувала низку тренінгів. Перший із них пройде вже 14 вересня і стосуватиметься безпеки дітей в Інтернеті.

Усі 500 вихованців Бучанського інтернату також користуватимуться електронною поштою, створеною на базі технології Live@Edu, розробленої корпорацією Microsoft спеціально для освітніх установ.

У комунальному закладі Київської обласної ради «Бучанська спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов» навчаються діти Київщини, які мають лінгвістичні здібності. Зараховують їх на конкурсній основі. У закладі вивчають англійську, російську, німецьку, французьку та італійську мови. У спеціалізованих класах навчаються вихованці школи-інтернату, які проживають у закладі і перебувають на повному державному утриманні та діти, які лише навчаються в школі. Крім того, у закладі функціонують класи, де навчаються виключно вихованці інтернату за базовими навчальними програмами загальноосвітніх шкіл.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.