Завдяки зусиллям АПІТУ імпортерам не потрібно отримувати висновки СБУ при імпорті побутової техніки та електроніки


Асоціація підприємств інформаційних технологій України отримала відповідь від Держмитслужби України на своє звернення від 16.11.2010 щодо висновків про неналежність продукції до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та товарів подвійного використання (див. нижче). У своєму листі від 10.01.2011 №11/6-10.18/271 Держмитслужба повідомляє, що при імпорті побутової техніки та електроніки широкого вжитку імпортерам не потрібно отримувати висновки СБУ ( див. також лист СБУ від 23.12.2010 № 18/3-11250).

16 листопада 2010 року АПІТУ звернулась до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади з проханням вжити заходів для спрощення процедури митного оформлення побутової техніки, електроніки та інших побутових товарів широкого вжитку.

Згідно з додатком до наказу СБУ «Про визначення Переліку товарів, на які видаються документи Служби безпеки України, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України» від 15 березня 2007 р. N 214 (у редакції наказу Служби безпеки України від 18 липня 2008 р. N 558), під визначення засобів негласного отримання інформації потрапляє велика кількість побутової електроніки, фото та відео камер, комп’ютерного та іншого обладнання, які згідно з описом товару та ознаками належності до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації до таких засобів не відносяться. У зв’язку з цим, імпортери вказаних товарів, повинні отримувати висновки СБУ про неналежність товарів до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та товарів подвійного використання на кожну партію (інвойс) імпортованого ними товару.

Така процедура має негативний вплив на діяльність компаній-імпортерів, оскільки, компанії, які мають довгострокові контракти та імпортують одну й ту ж саму продукцію, повинні на кожну партію товару подавати до СБУ одні й ті ж самі документи. При цьому, термін видачі висновків СБУ затягується і часто складає понад три тижні. Через затримку видачі висновків СБУ, компанії-імпортери зазнають значних збитків, сплачуючи за зберігання товару на митному складі, простій транспорту тощо.

Див. Лист АПІТУ до КМУ. Аналогічні за своїм змістом листи були також направлені до Ради підприємців при КМУ, Держкомпідприємництва, Держмитслужби та СБУ.

Прикріплений файлРозмір
2011-01-10_Лист_від_ДМСУ.pdf319.23 КБ
2010-11-16_Лист_в_ДМСУ.pdf2.17 MБ