АПІТУ опонує намірам НКРЗ увести обов’язкове маркування обліковими марками усіх РЕЗ та ВП

У зв’язку із схваленням НКРЗ проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про маркування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що ввозяться з-за кордону, виробляються та реалізуються в Україні”, якою затверджується Порядок маркування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що ввозяться з-за кордону, виробляються та реалізуються в Україні, АПІТУ було направлене звернення до КМУ з обґрунтуванням недоцільності запровадження процедури маркування.

Вказаним Порядком пропонується зобов’язати виробників або імпортерів самостійно наносити на кожну одиницю товару облікову марку. У зв’язку з цим, передбачається запровадження додаткових процедур для суб’єктів господарювання: видача облікових марок, звітність про використані, загублені, пошкоджені марки.

Від таких нововведень постраждають перш за все споживачі. За оцінками учасників ринку при запровадженні процедури обов’язкового маркування, ціна товарів, що імпортуються в Україну та підлягатимуть маркуванню обліковими марками для кінцевого споживача зросте щонайменше на 10 долларів США за одиницю.

На думку АПІТУ, запровадження процедури обов’язкового маркування сприятиме:

1. збільшенню об’ємів нелегально ввезених товарів, зростанню тіньового ринку та корупції;

2. погіршенню конкурентноздатності офіційно ввезених товарів на ринку України;

3. зростанню собівартості вказаних товарів для виробників/імпортерів, в результаті чого збільшиться ціна на товари для кінцевого споживача;

4. зменшенню об’ємів імпорту та, як наслідок, зменшенню надходження до державного бюджету у вигляді податків, митних зборів тощо.

АПІТУ вважає за необхідне скасувати складну та тривалу процедуру отримання дозволів та облікових марок через звернення до УДЦР та передбачити створення безпосередньо на митницях єдиного дозвільного вікна, а також виключити ноутбуки з переліку радіоелектронних засобів, які підлягають маркуванню.

Прикріплений файлРозмір
Letter_re._marking.doc53 КБ