До 2015 року органи державної влади матимуть можливість перейти на програмне забезпечення з відкритим кодом

Кабінет Міністрів України на своєму засідання 30 листопада 2011 року затвердив Державну цільову науково-технічну програму використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом на 2012-2015 роки - повідомляє урядовий портал.  Проект Програми розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Визначені Програмою завдання, заходи та показники включатимуться до Державної програми економічного та соціального розвитку України на відповідний рік.

Основна мета Програми — поступово забезпечити перехід органів державної влади на програмне забезпечення з відкритим кодом, що дозволить скоротити бюджетні витрати на легалізацію та придбання пропрієтарного програмного забезпечення. Бюджетні кошти будуть переспрямовані на підтримку вітчизняних розробників програмного забезпечення. Отже, Програма створюватиме сприятливі умови для залучення інвестицій у розвиток української ІТ-індустрії.

Програма передбачає створення загальнодоступного інформаційного ресурсу з технічної підтримки програмного ресурсу з відкритим кодом та єдиного Реєстру програмного забезпечення, що використовується в органах державної влади. В межах Програми буде організовано підвищення кваліфікації державних службовців.

Підприємство для розроблення методичних засад використання програмного забезпечення з відкритим кодом та його безоплатного розповсюдження в органах державної влади визначатиметься на конкурсних засадах.

Програмою передбачена реалізація пілотного проекту, що дасть змогу провести експертизу базового комплекту програмного забезпечення з відкритим кодом.

Державна цільова науково-технічна програма використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом на 2012-2015 роки затверджена на засіданні Уряду 30 листопада 2011 року.