Відповідь Держспецзв'язку на лист АПІТУ щодо спрощення видачі документів дозвільного характеру

АПІТУ отримала від Держспецзв'язку відповідь свій спільно з Інтернет Асоціацією України та Асоціацією учасників ринку бездротових мереж лист з пропозиціями щодо внесення змін до чинних нормативних актів Кабінету Міністрів України, спрямованих на спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру. В ньому йдеться. 

В Адміністрації Держспецзв'язку в межах компетенції опрацьовано спільного листа Асоціації підприємств інформаційних технологій України (вих. № 032), Інтернет Асоціації України (вих. № 149) і Асоціації учасників ринку бездротових мереж передачі даних (вих. № 2008/14-01) від 20.08.2014, який надійшов до Адміністрації Держспецзв'язку супроводним листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 30.09.2014 № 13325/0/2-14 відповідно до листа Адміністрації Президента України від 22.09.2014 № 44-01/525. За результатами опрацювання повідомляємо таке.

На цей час законодавством України не передбачено визнання сертифікатів Європейського Союзу в односторонньому порядку.

Але у статті 30 "Визнання результатів оцінки відповідності, яка була проведена за межами України" Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" зазначено, що іноземні сертифікати відповідності приймаються за умови виконання одного чи більше з таких критеріїв:

  • іноземний орган з оцінки відповідності, який видає сертифікати та інші відповідні документи, має відповідати вимогам статті 28 цього Закону;
  • між Україною та іноземною державою укладено договір про взаємне визнання результатів робіт з оцінки відповідності, а оцінку відповідності проведено іноземним органом з оцінки відповідності, призначеним згідно з таким договором;
  • сертифікат відповідності видано органом з оцінки відповідності в іноземній державі, який уклав договір про взаємне визнання з призначеним в Україні органом з оцінки відповідності та внесеним до реєстру призначених органів з оцінки відповідності, і у зв'язку з цим призначений в Україні орган з сертифікації видає сертифікат про визнання відповідності.

Крім того, результати оцінки відповідності визнаються без укладання відповідних міжнародних договорів про взаємне визнання, якщо:

  • Україна та сторона, яка звертається із запитом про визнання, є членами міжнародних або регіональних організацій з оцінки відповідності, що встановили процедуру взаємного визнання органів з оцінки відповідності членів;
  • оцінку відповідності проводить акредитований іноземний орган з оцінки відповідності, а органи, які акредитують органи з оцінки відповідності як в Україні, так і в іноземній державі, є членами міжнародної або регіональної організації з акредитації, що встановила процедуру для взаємного визнання стандартів та процедуру акредитації органів з оцінки відповідності.

Тому, у разі внесення змін до законодавства України щодо можливості посилання на сертифікати, звіти або висновки про оцінку відповідності продукції Директивам Європейського Парламенту та Ради, Адміністрація Держспецзв'язку в межах своїх повноважень готова розробити проект нормативно-правового акта з внесення змін до Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 № 679.

Прикріплений файлРозмір
Vidpovud_na_list_30_3.pdf101.88 КБ