Стосовно податкової кваліфікації платежів за операціями з програмним забезпеченням

Стислий зміст листа Державної фіскальної служби України від 18.08.2015 та коментарі спеціалістів ТОВ «ПЮА «Синергія» до нього:

1.       Платіж за програмне забезпечення, призначене для використання за функціональним призначенням у власній господарській діяльності (для забезпечення внутрішніх процесів підприємства) з обмеженням числа копій для використання, незалежно від способу придбання (через Інтернет або на матеріальному носії), не є «роялті» (питання 1 і 4 Листа).

2.       Платіж за ліцензійним договором, відповідно до умов якого ліцензіату надається право на розмноження (тиражування) та розповсюдження копій програмного забезпечення, вважається «роялті (питання 2 Листа).

3.       У Листі не дається пряма відповідь на питання, чи є «роялті» платіж за ліцензійним договором за надання права на використання бази даних за її функціональним призначенням (питання 3 Листа). ДФС вказує лише, що комп'ютерна програма і база даних є різними об'єктами авторського права. Відповідно, на операції з базами даних не поширюється норма абзацу третього п. 14.1.225 Податкового кодексу України - про те, що не вважаються роялті платежі за використання комп'ютерної програми кінцевим користувачем.

Таким чином, для кваліфікації платежів за надання права на використання бази даних необхідно застосовувати інші положення п. 14.1.225, крім абзацу третього. Платіж буде вважатися «роялті» у випадку, якщо інші обмеження даного пункту не будуть застосовні.

4.       Платіж за передачу (відчуження) виключних майнових авторських прав на комп'ютерну програму не підпадає під визначення «роялті» (Питання 5 Листа).

5.       Якщо положення міжнародної угоди про уникнення подвійного оподаткування, які дають визначення поняттю «роялті», відрізняються від положень Податкового кодексу України, то для цілей оподаткування доходів нерезидентів у вигляді роялті застосовуються норми міжнародної угоди (питання 6 Листа).

6.       Якщо згідно з правилами бухгалтерського обліку платежі визначаються, як «роялті», але для цілей оподаткування не підпадають під визначення «роялті», то не застосовуються фінансові різниці, встановлені п. 140.5.5. - 140.5.7. ПКУ (питання 7 Листа).

7.       Оподаткування ПДВ операцій з постачання копій комп'ютерних програм (питання 8 Листа):

7.1. Якщо згідно з умовами ліцензійного договору про надання права на використання програмного забезпечення платежі за таким договором підпадають під визначення «роялті» та його умови не містять обмежень, передбачених п. 14.1.225 ПКУ, то операція не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до п.п. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 Кодексу;

7.2. Якщо умови ліцензійного договору про надання права на використання програмного забезпечення містять одну з наступних умов:

1. право продажу програмного забезпечення або відчуження іншим способом;

2. обмеження використання програмного забезпечення функціональним використанням і кількістю копій для такого використання;

3. 1 + 2 - право продажу програмного забезпечення або відчуження іншим способом і обмеження по функціональному використанню програмного забезпечення і кількості копій,

то платежі за таким договором не вважатимуться «роялті», а на таку операцію буде поширюватися режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.

Прикріплений файлРозмір
leater dfs 18.08.2015.pdf1.45 MБ