Розбудова інноваційної інфраструктури в Україні

02 жовтня Міністерством освіти і науки України спільно з Німецьким товариством технічного співробітництва (gtz) проведено міжнародний круглий стіл "Розбудова інноваційної інфраструктури в Україні". У круглому столі взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Віктор Шовкалюк, директор Департаменту інновацій та трансферу технологій МОН України проаналізував розвиток інноваційної інфраструктури в Україні та окреслив проблеми і шляхи їх вирішення в Україні, презентував проект Державної цільової економічної програми "Створення інноваційної інфраструктури в Україні на 2009-2013 роки" відповідно до затвердженої КМУ Концепції.

Програма має на меті створення суб'єктів інноваційної інфраструктури, які надаватимуть допомогу інноваторам від перетворення ідеї в наукову розробку, технологію до їх впровадження у виробництво. Програма охоплює сферу науки і бізнесу. На реалізацію Програми необхідно 280 млн. грн. коштів, в т.ч. 104 млн. з Державного бюджету (на 2009 відповідно 59 та 21 млн.).

Про міжнародний досвід та практичні кроки в Україні зі створення кластерів розповіла Тетяна Лисиця, заступник директора Департаменту інвестиційної та інноваційної діяльності Міністерства економіки України. Мінекономіки розробило проект Концепції створення кластерів в Україні та законопроект "Про індустріальні (промислові) парки". Законопроект передбачає для учасників парку компенсацію відсотків за банківськими кредитами для певних видів діяльності, прискорену амортизацію нових основних фондів групи 3 і 4 при виконанні бізнес-плану промислового парку, компенсацію витрат на розробку і сертифікацію продукції, що потребує обов’язкової сертифікації, відшкодування 50% витрат на створення робочих місць.

Див. запрошення та програму круглого столу: mon_round_table.doc

Матеріали круглого столу (139 сторінок) можна отримати у Виконавчій адміністрації АПІТУ.

Прикріплений файлРозмір
mon_round_table.doc62 КБ