Захист національного виробника

Про підготовку матеріалів до парламентських слухань

8 вересня 2011 Верховна Рада україни прийняла постанову «Про проведення парламентських слухань на тему: "Створення в Україні сприятливих умов для розвитку індустрії програмного забезпечення" », див. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3710-17 Ці парламентські слухання планується провести 14 грудня 2011 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України. АПІТУ залучена до підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів до цих слухань, проекту доповіді, пропозицій до проекту рекомендацій парламентських слухань, списку учасників та доповідачів із вищезазначеного. Члени АПІТУ запрошуються, при наявності, надати інформацію до 10 жовтня на електронну адресу: lawyer@apitu.org.ua. Подання, поясювальну записку до постанови, а також висновок профільного комітету ВРУ див.: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=40152

Мінекономіки пропонує провести семінари для Членів АПІТУ

Метою таких семінарів є надання роз'яснень з боку фахівців Мінекономіки про можливості захисту інтересів вітчизняних виробників на зовнішньому ринку та використання механізмів захисту національного товаровиробника на внутрішньому ринку.

Зацікавлені підприємства - члени АПІТУ запрошуються повідомити Офіс АПІТУ про готовність до участі у цих семінарах для подальшого інформування департаменту інструментів торговельного захисту Мінекономіки.

За результатами опрацювання отриманої інформації Мінекономіки додатково повідомить про графік проведення семінарів.

Юлія Тимошенко: Уряд скасує додаткове 13-відсоткове мито на імпортні товари

Уряд сьогодні прийме та направить на розгляд Верховної Ради законопроект щодо скасування додаткового 13-відсоткового мита на імпортні товари, що ввозяться на територію України. Про це повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання Уряду.

Закон про 13-відсоткове мито на імпортні товари був введений за ініціативою депутатів Верховної Ради та підписаний Президентом. Юлія Тимошенко зауважила, що введення 13-відсоткового мита ускладнює торговельні взаємовідносини з країнами-членами Світової організації торгівлі, адже це суперечить домовленостям, досягнутим між Україною та СОТ: «Якщо Україна хоче і далі свій товар експортувати в інші країни безперешкодно, ми не маємо права порушувати правила Світової організації торгівлі і в односторонньому порядку вводити такі заходи».

За словами Прем’єр-міністра, у разі, якщо інші країни введуть експортні обмеження щодо України, то держава «зникне зі світового ринку зі своїми товарами».

Антикризовий Меморандум порозуміння з Кабінетом Міністрів України

Розроблено проект Меморандуму порозуміння між Кабінетом Міністрів України та Радою національних асоціацій товаровиробників при КМУ (див. http://Rnat.org.ua ), який покликаний подолати наслідки скорочення виробництва продукції в Україні, що викликані зменшенням обсягів споживання та світовою фінансовою кризою, зберегти робочі місця, існуючий рівень заробітної плати та інші соціальні гарантії для працівників галузі, розвивати внутрішній ринок, та стимулювати попит на вітчизняну продукцію на внутрішньому ринку. На пропозиції АПІТУ до меморандуму додано положення про надання права українським виробникам застосовувати щорічну 25-відсоткову норму прискореної амортизації для основних фондів групи 4, а також щодо нульової ставки податку на прибуток у разі реінвестування прибутку підприємств на придбання основних фондів групи 4.

Державні закупівлі в умовах фінансової кризи

17 листопада 2008 до Верховної ради України внесено законопроект „Про державні закупівлі в умовах фінансової кризи”, http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=33665 . Основною метою цього законопроекту є захист національного виробника. У процедурі закупівлі замовник розглядає лише пропозиції учасників, що пропонують товари вітчизняного виробництва. Проведення закупівлі товарів іноземного походження можливе лише тоді, коли товари вітчизняного виробництва, що відповідають вимогам замовника, не виробляються в Україні. Для проведення закупівлі товарів іноземного походження необхідно попередньо отримати довідку від Спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг про відсутність виробництва в Україні відповідного товару та доцільність такої закупівлі (в даний час – це Мінекономіки).

RSS-матеріал