IPO, підвищення прозорості бізнесу

Нелегальний імпорт IT товарів: на митному фронті без змін

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), що вже неодноразово підіймала питання боротьби з корупцією на митниці та «сірим» ринком, проаналізувала ситуацію з імпортом жорстких дисків (HDD) та процесорів для ПК (CPU) в I кварталі 2015 року.

Експерти виявили значну різницю між кількістю ввезеного та проданого товару, що прямо свідчить про великий обсяг контрабанди HDD та CPU.

Так, за даними компанії GfK в I кварталі 2015 року в Україні було продано понад 90 тис. штук HDD, в той час як через митницю, за нашою інформацією, пройшло близько 34 тис. одиниць цього товару.

Таке ж становище і з процесорами для ПК. За наявними в АПІТУ даними в I кварталі через митницю було ввезено 7,6 тис. штук СPU, з яких 4,8 тис. складають процесори ТМ Intel.

Однак, за оцінкою експертів АПІТУ, в I кварталі на ринок України було поставлено 25 тис. штук CPU лише від Intel. Отже лише 19% процесорів ТМ Intel були офіційно ввезені на територію країни, все інше – звичайна контрабанда.

Експерти АПІТУ нещодавно дослідили також імпорт флеш-носіїв за останні 5 місяців і виявили цілу низку фактів їх нелегального ввезення в Україну.

Прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки»

21 лютого 2012, в інформаційно-аналітичній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки». У прес-конференції взяли участь Елліна Шнурко-Табакова, голова Правління АПІТУ, Юрій Омельченко, керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine та Павло Миколюк, юридичний представник Adobe Systems Ink в Україні.

Присутність на прес-конференції представників 5 телеканалів — «1+1», «СТБ», «5 канал», «ТВІ», «Канал 24» свідчить про актуальність обговорюваної теми для суспільства.

Основний меседж прес-конференції був озвучений у виступі Елліни Шнурко-Табакової, яка підкреслила, що боротьбу з комп’ютерним піратством держава насамперед повинна почати з себе.

Див. також: «Щодо комп'ютерного піратства в Україні» — відкритий лист АПІТУ до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури).

Витяг з Рекомендацій МАІВ до 2012 Спеціального звіту 301 щодо дотримання та захисту авторських прав, що стосуються України

Рекомендації: В результаті наявності дуже серйозних проблем правозастосування, а також численних правових недоліків, що мають давню історію, МАІВ рекомендує у 2012 році включити Україну до Пріоритетного Списку Спостереження. Крім того, в грудні 2011, МАІВ рекомендувала Уряду США переглянути права і можливості, які наразі має Україна в «Загальній системі преференцій» – програмі уряду США з надання безмитного режиму імпорту до США для сприяння економічному росту країн, що розвиваються, та, у разі відсутності негайного поліпшення у сфері охорони прав інтелектуальної власності, припинити надання Україні переваг за цією програмою. МАІВ також рекомендує уряду США проводити позачергове обстеження України для прискорення виконання заходів, передбачених Планом дій 2010 року не пізніше середини 2012.

Пропозиції АПІТУ щодо вирішення проблемних питань розвитку ІТ-галузі

У лютому 2012 року планується проведення зустрічі між керівництвом Федерації роботодавців України та керівництвом Міністерства фінансів України. У ході зустрічі будуть обговорені найбільш важливі для бізнесу питання проведення у 2012 році податкової, митної, бюджетної політики. 

До вказаної зустрічі АПІТУ подала перелік найактуальніших проблеми, що стримують розвиток ІТ - ринку в Україні та пропозиції по їх вирішенню: 

1. Високе податкове навантаження на підприємства сфери інформаційних технологій.

Пропозиції:

1) Включення вартості персонального комп'ютера і програмного забезпечення, придбаних для особистого користування, до складу податкового кредиту при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб.

Лист Мінюсту від 05.05.2011 №289-0-2-11-81 "Щодо поняття роялті"

                                                   МИНИСТЕРСТВО ЮСТИЦИИ УКРАИНЫ
                                                                          ПИСЬМО
                                                      от 05.05.2011 г. N 289-0-2-11-81

В связи с Вашим депутатским обращением <...> Министерство юстиции рассмотрело письмо <...> относительно понятия "роялти" и сообщает, что при решении поднятых вопросов необходимо учитывать следующие положения законодательства.

Щодо здійснення повноважень власників майнових прав інтелектуальної власності

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.11.2010 р. N 11/7-10.18/13984-ЕП
Керівникам митних органів
(крім Регіональної інформаційної митниці)

Щодо здійснення повноважень власників майнових прав інтелектуальної власності

Відповідно до статті 256 Митного кодексу України особа, якій відповідно до законодавства України належать майнові права на об'єкт права інтелектуальної власності (далі - правовласник), має право подати до Держмитслужби заяву про сприяння захисту майнових прав на об'єкт права інтелектуальної власності. Відповідно до Порядку реєстрації об'єктів права інтелектуальної власності у митному реєстрі, отримання інформації та взаємодії митних органів з іншими правоохоронними і контролюючими органами та власниками прав на об'єкти права інтелектуальної власності у разі призупинення митного оформлення товарів за ініціативою митного органу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2007 N 622, митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності складається Держмитслужбою на підставі заяв правовласників або їх представників.

Долгосрочный кредитный рейтинг облигаций ООО «MTI» подтвержден на уровне uaA

14 апреля 2009 — РА «Кредит Рейтинг» подтвердило кредитный рейтинг выпуска облигаций ООО «МТI» на уровне uaA. При проведении процедуры обновления кредитного рейтинга РА «Кредит Рейтинг» использовало, в том числе, финансовую отчетность ООО «МТI» за четвертый квартал 2008 года и 2008 год в целом.

Дата обновления кредитного рейтинга — 19.03.2009, результат обновления — подтверждение на уровне uaA, прогноз — стабильный.

Согласно Национальной рейтинговой шкале, долговой инструмент с рейтингом uaA характеризуется высокой кредитоспособностью в сравнении с другими украинскими заемщиками или долговыми инструментами. Стабильный прогноз указывает на отсутствие на текущий момент предпосылок для изменения рейтинга на протяжении года.

Выпуск именных процентных облигаций на сумму 50 млн. гривен был осуществлен ООО «МТI» 14.11.2006. Номинал облигации 1,000 грн., срок обращения – до 08.11.2010. Ставка процентного дохода на 9-12 купонные периоды установлена в размере 15% годовых.

Business Intelligence как путь к увеличению инвестиционной привлекательности предприятий

«Национальный комитет IPO» (http://ipo.expert.ua) и рейтинговое агентство «Эксперт-Рейтинг» (www.expert-rating.com) стали официальными партнерами конференции «IDC Business Intelligence Roadshow: Бизнес-аналитика как основа принятия управленческих решений», которая пройдет 30 сентября 2008 г. в столичной гостинице «Русь».

Одной из главных тем нынешней конференции станет обсуждение методов и принципов использования средств бизнес-аналитики для поддержки принятия оперативных управленческих решений, что особенно актуально для предприятий, планирующих выходить на международные рынки и привлекать иностранные инвестиции.

RSS-матеріал