Проект
Додаток 3 до Положення про комітети АПІТУ
Прийнято Юридичним Комітетом АПІТУ, протокол № __, від __________
Затверджено Правлінням АПІТУ, протокол № ___ від __________
Мета та основні напрямки діяльності
Юридичного комітету АПІТУ
1. Юридичний комітет Асоціації підприємств інформаційних технологій України (далі – Комітет) є робочим органом Асоціації підприємств інформаційних технологій України (далі – АПІТУ), що створений та діє відповідно до Статуту АПІТУ та Положення про комітети АПІТУ.
Організаційна структура, порядок роботи та прийняття рішень Комітетом регулюються зазначеним Положенням.
Персональний склад Комітету формується з юристів компаній-членів АПІТУ, юриста АПІТУ та представників підприємств, установ, організацій, які компетентні у сфері діяльності та згодні працювати в Комітеті.
2. Метою діяльності (місією) Комітету є забезпечення діяльності АПІТУ у сферах законодавства та нормотворчості, формування галузевої нормативно-правової бази, яка б забезпечувала гармонійний розвиток усіх суб’єктів ІТ – ринку, а також експертна юридична підтримка Правління та робочих органів АПІТУ.
3.Основними напрямками роботи Комітету є:
3.1. Аналіз внесених державними органами проектів нормативних документів, які стосуються ІТ–сфери або регулюють правовідносини, що виникають під час здійснення господарської діяльності в ІТ–сфері та розробка обґрунтованих пропозицій для державних органів з удосконалення цих проектів.
3.2. Виявлення проблемних питань у ІТ–сфері, що потребують нормативно-законодавчого врегулювання. Розгляд пропозицій, що надходять від членів АПІТУ про підготовку проектів законодавчих та нормативних актів. У разі потреби підготовка проектів звернень та запитів від імені АПІТУ з питань застосування норм законодавства, підготовка проектів законодавчих та нормативних актів, їх обґрунтувань.
3.3. Ініціювання проведення круглих столів та семінарів за участю експертів юридичний компаній, представників державних органів.
3.4. Юридичний аналіз (на запит Правління АПІТУ) проектів рішень Правління та/або проектів статутних документів АПІТУ на предмет їх відповідності чинному законодавству України та статутним документам Асоціації, надання рекомендацій Правлінню АПІТУ.
3.5. Взаємодія з іншими комітетами АПІТУ, експертиза розроблених ними пропозицій щодо зміни чинних законів та нормативно-правових актів. Взаємодія з юридичними комітетами споріднених асоціацій.
3.6. Розробка рекомендацій для компаній – членів АПІТУ з питань застосування чинного українського законодавства.
3.7. Розгляд інших питань пов’язаних із поточною діяльністю Комітету.
* * * * *