Ласкаво просимо!

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) зареєстрована 07.06.2007 в організаційно-правовій формі об'єднання підприємств - асоціація. Асоціація утворена в рамках реформування створеної в 2004 році громадської організації "Асоціація ІТ-дистриб'юторів" і є, в певному сенсі, наступницею цієї організації. Метою Асоціації є координація і консолідація зусиль ІТ-компаній України для вирішення проблем їх професійної діяльності, що становлять спільний інтерес. Основними задачами асоціації є:

  • вплив на державну політику в сфері ІТ, захист і представництво перед державними органами інтересів Членів АПІТУ, лобіювання прийняття сприятливих для галузі нормативно-правових актів, розвиток потреб ринку в ІТ-продукції;
  • формування і поширення основ ділової етики в господарчій діяльності ІТ-компаній, розвиток цивілізованих відносин на ринку;
  • сприяння неформальному спілкуванню і обміну інформацією між Членами асоціації;
  • дослідження ринку.

Сьогодні Членами асоціації є 72 IT-компанії, серед яких найкрупніші дистриб'ютори, вітчизняні та іноземні виробники комп'ютерної техніки, роздрібні мережі, системні інтегратори, консалтингові компанії.Асоціація консолідує зусилля своїх членів для створення сприятливих умов діяльності постачальників і продавців IT-продукції та уніфікованих правил для роботи з партнерами і покупцями, а також координує дії у сфері розробки і лобіювання прийняття нормативно-правових актів, що регулюють відносини суб'єктів IT-ринку. Асоціація активно сприяє розвитку ІТ-ринку. Асоціація має представництво при державних органах:

  • Комісіях і робочих групах Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України
  • Громадській раді при Державній фіскальній службі України 
  • Громадській раді при Державній службі інтелектуальної власності
  • Громадській раді при Міністерстві інформаційної політики

Асоціацію включено до державного Реєстру галузевих об’єднань виробників, імпортерів та експортерів України. Асоціація співпрацює з Секретаріатами Комітетів Верховної Ради України з питань інформатизації і зв’язку, з питань науки і освіти, Міністерством економіки і торгівлі, Антимонопольним комітетом.

Асоціація розвиває зв'язки з подібними професійними об'єднаннями в іноземних країнах (Казахстан, Польща, Росія, Румунія).

Див. також: