Перелік асоціацій, що діють на ринку ІКТ в Україні

Див. також:

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), http://apitu.org.ua

Асоціація створена у 2007 в рамках реформування ГО "Асоціація IT-дистриб'юторів", що заснована у 2004 провідними українськими постачальниками комп'ютерної техніки. АПІТУ налічує 43 IT-компанії, серед яких найкрупніші дистриб'ютори комп'ютерів, периферії та іншої цифрової техніки, виробники комп'ютерів та програмного забезпечення, спеціалізовані роздрібні мережі, системні інтегратори, консультанти, представництва іноземних компаній-вендорів.

АПІТУ відкрита для співробітництва із усіма громадськими організаціями та професійними об'єднаннями. Нижче приведена коротка інформація про деякі з них.

Асоціація „ІКТ-Маркетинг”, http://www.ictmarketing.org
Проект ТОВ "ТехЕкспо". Мета - сприяння розвитку маркетингових аспектів (знань і навичок) ринкових відносин у сфері ІКТ і розвиткові професійного зростання ІКТ-спеціалістів, надання професійної допомоги в побудові і розвитку бізнесу компаній-операторів і провайдерів послуг. Членами ІКТМ можуть стати спеціалісти, що діють у галузі ІКТ.

Асоціація „Інформаційні технології України”, http://www.itukraine.org.ua

Створена у 2004 для консолідації зусиль по просуванню на зовнішніх ринках конкурентоздатної продукції українських компаній, злиття наукового і виробничого потенціалу України для створення програмного забезпечення, яке відповідає міжнародним стандартам, а також умов для подальшого розвитку області.

Асоціація операторів зв’язку "ТЕЛАС", http://www.telas.kiev.ua

Заснована у 1997. До складу Асоціації входить 31 організація. Члени Асоціації сумарно надають близько 90% загального обсягу послуг зв’язку в Україні.
УАВПЗ

Асоціація операторів CDMA України, http://www.cdma.net.ua

Створена у 2001. У складі асоціації - Українсько-американське СП у формі ТОВ «Інтернейшнл телеком'юніешн компані», ТОВ "Інтернаціональні телекомунікації", ТОВ "Телекомунікаційна компанія "Велтон Телеком", Группа компаній SIS-GROUP, українсько-ірландське ТОВ з іноземними інвестиціями "Сі-Ес-Ті Інвест".

Асоціація учасників електронного бізнесу України „УЕЛБУ”, http://www.uelbu.org

Створена у 2008 для спряння розвитку електронного бізнесу в Україні. Пріоритетні задачі: розробка механізмів функціонування і розвитку електронного бізнесу та електронної комерції в Україні; підтримка ініціатив з реформування і вдосконалення відповідної законодавчої бази.

Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних України „Wireless Ukraine”, http://www.wirelessua.com

Заснована у 2002. Об’єднує понад 80 організацій сектору безпровідних технологий (оператори, системні інтегратори, дистриб'ютори обладнання, державні організації) із України, а також Грузії, Росії та інших зарубіжнних країн.

Асоціація учасників ринку Інтернет України „АУРІУ”, http://auriu.org

Створена у 2000 з метою сприяння розвитку мережі Інтернет в Україні. Об’єднує більш ніж 50 середніх та малих підприємств у сфері надання послуг доступу до Інтернет, технічного консалтингу та розвитку інформаційних ресурсів в мережі Інтернет тощо.

Всеукраїнська асоціація комп’ютерних клубів та Інтернет-кафе „ВАКК”, http://www.uacc.org.ua

Існує з 2001, нараховує 524 члени та має регіональні представництва в усіх областях. На основі спільної угоди Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнська асоціація комп'ютерних клубів, ВАТ „Укртелеком” та Програма розвитку ООН в Україні виконують масштабний проект „Шкільні Інтернет-клуби”.

Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, http://www.uacable.com.ua

Створена у 1997. Об’єднує 231 учасників — провідних операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж з різних регіонів України.

Громадська рада з питань ІКТ

Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій. Консультативно-дорадчий та ініціативний орган формування узгодженої громадської позиції та захисту консолідованих інтересів індустрії ІКТ. Громадською радою підтримується форум "Інформаційне cуспільство України" - www.ict-forum.in.ua

Інтернет асоціація України „ІнАУ”, http://www.inau.org.ua

Створена в 2000. Об’єднує понад 80 провідних компаній, що працюють у сфері надання послуг доступу до Інтернету та виробництва відповідного обладнання, а також створення інформаційних ресурсів в Інтернеті. При Асоціації працюють Українська мережа обміну трафіком (UA-IX) та постійно діючий Третейський суд.

Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), http://www.itk.org.ua

Галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. Об’єднує телеканали Інтер, 1+1, Новий, ICTV, СТБ, Канал «Україна», ТЕТ, НТН, М1, ТОНІС та Мегаспорт, медійні агенції Publicis Groupe Media, Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa та FCB MA, великих рекламодавців - українські представництва Coca-Cola, Unilever, Procter&Gamble та Gillette. Місія ІТК – сприяти розвитку українського телебачення, цілі ІТК – захист інтересів членів Асоціації, забезпечення саморегуляції галузі, створення оптимальних умов для професійної діяльності.

Інтерньюз Україна, http://internews.ua

Міжнародна громадська організація, заснована у 1995. Спрямовує свою діяльність на розвиток громадянського суспільства через підтримку незалежних медіа та формування в Україні відкритої інформаційної політики. Інтерньюз-Україна є однією з організацій, які входять до мережі Internews і працюють у 30 країнах світу. З 2001 року за участі "Інтерньюз Україна" реалізовано проект Глобальна ініціатива інтернет-політики (GIPI), gipi.internews.ua

Комісія з питань науки і технологій УСПП, http://www.uspp.org.ua

До складу Комісії входять 24 керівники науково-дослідних організацій, вищих навчальних закладів, асоціацій та міжнародних організацій.

Комісія з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж УСПП, http://www.uspp.org.ua

До складу Комісії входять 17 керівників найбільших компаній України, що працюють у галузі інформаційних технологій і телекомунікацій, а також провідні експерти галузі.

Комітет з інформаційних технологій Американської торгівельної палати в Україні, http://www.amcham.ua

Завданням Комітету з інформаційних технологій є вдосконалення середовища для подальшого розвитку стійкого і добре регульованого ринку інформаційних технологій в Україні.

У рамках Комітету створено 4 робочі групи:

    Робоча група з питань оподаткування у галузі ІТ;
    Робоча група з питань митного контролю;
    Робоча група з питань стратегії розвитку галузі ІТ;
    Робоча група з питань технологій та інновацій у галузі ІТ.

Комітет з питань телекомунікацій Американської торгівельної палати в Україні, http://www.amcham.ua

Представництво Американської Торгівельної Палати в Україні створене у червні 1992 року і нараховує 450 компаній-членів, що представляють більшість найвпливовіших вітчизняних та іноземних інвесторів в Україні. Компанії — члени Американської Торгівельної Палати в Україні забезпечують більшість прямих інвестицій в економіку України та надають громадянам України понад 400 000 робочих місць.

Консультативна рада з питань інформатизації при Верховній Раді України, http://www.rada.gov.ua

Дорадчо-консультативний орган, створений при Верховній Раді України у 1998. До складу Консультативної ради входять 28 членів, серед яких народні депутати України, вчені, представники підприємств, установ, організацій та органів виконавчої влади, які працюють у галузі інформаційних технологій та суміжних галузях.

Співтовариство директорів з інформаційних технологій України, http://itdirector.org.ua

Всеукраїнська громадська організація, зареєстрована в 2007. Членів об`єднує "прагнення до досягнення особистого успіху за рахунок удосконалення професійної майстерності, популяризації інформаційних технологій та способів їх ефективного застосування, спільного впливу на процеси використання інформаційних технологій суспільством".

Спілка кабельного телебачення України, http://sktu.info/

Заснована у 1998. До складу Спілки входять 57 операторів кабельного телебачення України. Члени Спілки надають послуги 1,4 мільйонам абонентів, що складає близько 70% від усієї кількості абонентів в Україні.

Телеком клуб, http://telecom-club.org.ua

Київська міська громадська організація, створена в 1999, як об'єднання лідерів компаній, які працюють на ринку телекомунікацій та інформаційних технологій України. Метою клубу є об'єднання зусиль членів для сприяння розвитку телекомунікаційних систем України

Телерадіоасоціація "УКР-ДВБ-ФОРУМ", http://www.dvbforum.com.ua
Зареєстрована в 2006. Неприбуткова всеукраїнська громадська організація. Об'єднує працівників організацій телевізійного та радіомовлення, інформаційних агентств, друкованих ЗМІ, наукових та навчальних закладів, які діють в галузі телерадіомовлення. Голова - Олександр Саломаха, 422 2937

Українська асоціація виробників програмного забезпечення, http://uaswd.org.ua

Заснована в 1999 з метою створення умов для зростання індустрії програмного забезпечення в Україні. Серед завдань асоціації – формування цивілізованого ринку ПЗ, співробітництво з органами державної влади з питань розвитку законодавчої бази, сприяння у підвищенні рівня кадрового забезпечення української індустрії ПЗ, захист авторських і суміжних прав членів асоціації.

Українська асоціація розробників і користувачів вільного та відкритого програмного забезпечення - УА ВВПЗ, http://www.uafoss.org.ua

Громадська організація, заснована в 2005 з метою сприяння розвитку вільного програмного забезпечення та відкритих форматів даних, вироблення методик у сфері програмування та інших високих технологій.

Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, http://uaitp.org.ua

Українська Інтернет спільнота, http://uic.org.ua

Всеукраїнська громадська організація, створена в 2002. Має осередки у 21 регіоні України, об’єднує керівників та фахівців Інтернет-компаній, журналістів Інтернет-ЗМІ, користувачів Інтернет. Головна статутна мета: сприяння розвитку Інтернет в Україні.

Український мережевий інформаційний центр „UANIC”, http://www.uanic.info

Об'єднання підприємств, зареєстроване в 2003, є діючою моделлю партнерства державних та недержавних установ та організацій у сфері телекомунікацій, інформатизації та Інтернет. ОП УМІЦ є некомерційною спеціалізованою організацією, утвореною з метою адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет, у тому числі домену .UA. Вищим керівним органом ОП УМІЦ є Координаційна рада, до складу якої входять 6 представників центральних органів виконавчої влади та 6 представників недержавних асоціацій і організацій, що працюють у сфері ІКТ.

Фонд „Інформаційне cуспільство України”, http://www.isu.org.ua

Громадська організація, заснована в 2001. Фонд є учасником та партнером багатьох відомих міжнародних організацій: World Summit Awards, World Future Society, GKP („Глобальне партнерство заради Знання”), Global Development Network („Глобальна Мережа Розвитку”), ПРИОР. Діяльність: Think-Tank (зокрема у сфері економіки, політики, соціальній, інформаційній сфері), міжнародні проекти, та ті, що спрямовані на створення та активізацію діалогу між державою, бізнесом та громадськими організаціями України.

Центр політико-правових реформ, http://www.pravo.org.ua

Аналітичний центр, недержавна неприбуткова організація, створена в 1996 з метою сприяння проведенню реформ у політичній і правовій сферах та реалізації полопжень Конституції України шляхом проведення аналітичних досліджень, підготовки проектів нормативних актів, здійснення незалежної юридичної експертизи законопроектів, організації семінарів, конференцій та поширення правової інформації. Інформаційне право є одним із напрямків діяльності Центру.