УДЦР готовий допомогти учасникам телекомунікаційного ринку у створенні надійного захисту від контрабанди ІТ- товарів

Днями представники найбільших компаній – імпортерів електроніки обговорювали проблему нелегального ринку техніки та обладнання, який набув в Україні  критичного масштабу. Добре відомо, що втрати державного бюджету від «сірого» та «чорного» імпорту сьогодні вираховуються мільярдами гривень.

Так, за оцінками Асоціації підприємств інформаційних технологій України, держбюджет країни щорічно втрачає близько 3,6 млрд. гривень.  Контрабанда поступово захоплює нові ринки, витісняючи з нього легальну продукцію. Її частка, наприклад, в категорії ІТ- товарів, на сьогодні складає від 15 до 40%, а серед телефонів і фототехніки престижних марок - 65%.

Окремо треба згадати такі телефони як iPhone. Тут кількість «сірих» складає майже 65%, а втрати бюджету від їх контрабанди складають від 0,8 до 1 млрд. гривень. І це в той час коли існує цілий арсенал дієвих заходів, спрямованих на унеможливлення здійснювати недобросовісним підприємцям ведення нелегального бізнесу.

Як вважає більшість представників телеком-ринку, найбільш ефективним способом вирішення проблем з нелегальним ввезенням телефонів є реєстрація кодів ІМЕІ.

Український державний центр радіочастот неодноразового наголошував на тому, що завдяки функціонуванню бази, держава отримає відповідні збори та податки, а компанії -  впевненість у тому, що продукція  партнерів привезена легально.

Як відзначила в коментарі прес-службі УДЦР директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку  Вікторія Трощенко,  УДЦР технічно готовий відновити процедуру внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до узагальненої бази даних. Робота автоматизованої системи обліку підтримується, а компанії-імортери, які турбуються про власний імідж, продовжують на добровільних засадах вносити коди ІМЕІ мобільних терміналів до бази даних. За 6 місяців поточного року для реєстрації подано 678 тисяч кодів ІМЕІ.

«Від відновлення автоматизованої системи обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів виграє і держава і бізнес, який, як показує сьогодення, прагне працювати у правовому полі. Варто лише повернути законодавчі підстави для її функціонування. Така  система могла б приносити велику користь державному бюджету, а не контрабандистам, які займаються нелегальним ввезенням телефонів, наповнюючи лише власні кишені. А легальний бізнес при цьому не ніс би збитки, розвивався і забезпечував користувачів якісною продукцією», - наголосила Вікторія Трощенко.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот