Лист АПІТУ в МОН щодо специфікації комп’ютерної техніки навчального і загального призначення

АПІТУ направила листа за № 090 від 19.07.2016 заступнику Міністра освіти і науки України Хобзею П.К. щодо специфікації комп’ютерної техніки навчального і загального призначення. В ньому йдеться:

Шановний Павле Кузьмовичу,

На Ваш запит від 18.05.2016  № 1/11-6356 та на доповнення до листів від 31 березня 2016 р. вих. № 029 та від 15 квітня 2016 р. вих. № 043 Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) надає такі матеріали:

1.    Рекомендації до Технічної специфікації персонального комп’ютера форм-фактора десктоп (робоча станція) – Додаток 1 на 5 арк.

2.    Рекомендації до технічної специфікації персонального комп’ютера форм-фактора ноутбук – Додаток 2 на 5 арк.

3.    Рекомендації до технічної специфікації персонального комп’ютера форм-фактора планшет  – Додаток 3 на 4 арк.

4.    Рекомендації до технічної специфікації мультимедійного обладнання   – Додаток 4 на 3 арк.

Стосовно робочих місць на базі технологій «тонких клієнтів» повідомляємо, що виробників такого обладнання багато і їх важко відібрати за ознаками якості та продуктивності. Крім того не гарантується робота на тонких клієнтах з нестандартизованим освітнім контентом. До того ж рішення на базі тонких клієнтів потребують постійної підтримки ІТ-адміністратора, яких у багатьох школах немає. Тому пропонуємо у сучасних умовах варіант тонких клієнтів не розглядати.

АПІТУ також вважає необхідним та вкрай важливим затвердження Кваліфікаційних вимог до постачальників засобів навчання та обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів з метою запобігання постачанню засобів навчання та обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів:

· морально застарілих засобів навчання;

· таких, що не відповідають цілям, задачам та умовам організації навчально-виховного процесу з природничо-математичних предметів відповідно до вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;

· неякісних та/або таких, що не відповідають чинному законодавству України у частині сертифікації, маркування, безпеки, або товарів, що містять ознаки контрафактних чи ввезені із застосуванням схем тіньового імпорту (додаток 5 на 2 арк.).

Просимо повідомити про результати розгляду цього листа та стан врахування поданих пропозицій – враховано, не враховано, враховано частково (в якій частині), а також орієнтовні строки підготовки проекту наказу.

Додатки: назване на 19 арк.

З повагою,

Генеральний директор                                          Юрій Пероганич

Прикріплений файлРозмір
090_letter.pdf592.41 КБ