Американська торговельна палата покращує комунікації із членами організації за допомогою Microsoft SharePoint

10 листопада 2009 р., Київ – Американська торговельна палата в Україні (Палата, American Chamber of Commerce) у рамках проекту з оптимізації ІТ-інфраструктури впроваджує портал на базі Microsoft SharePoint 2007. Одна з найбільш активних і впливових громадських бізнес-асоціацій в Україні планує за допомогою порталу покращити взаємодію з компаніями–членами, структурувати інформаційні потоки та зробити роботу колективу більш ефективною. Портал стане основою для спільної роботи як співробітників Палати, так і для членів організації, які отримають доступ до інформації про проекти, події й дискусії на порталі.

«Американська торговельна палата на даний момент поєднує понад 600 компаній, які працюють у 16 комітетах і робочих групах. Найважливіше завдання нашої організації – надавати платформу для ефективного спілкування, обміну інформацією й досягнення загальних цілей. Завдяки порталу SharePoint наші члени отримають місце для ефективної взаємодії, оперативного доступу до інформації, для дискусій і прийняття колективних рішень. Завдяки новітнім засобам спільної роботи, на базі Палати вони зможуть ефективніше вирішувати загальні завдання», – відзначив на презентації проекту президент Американської торговельної палати Хорхе Зукоскі (Jorge Zukoski).

Розгортання порталу SharePoint в Американській торговельній палаті здійснив партнер Microsoft – компанія Infopulse. Партнером із навчання співробітників Палати ефективній роботі з SharePoint виступає компанія IBT Ukraine. За словами Кирила Зеленського, SharePoint розробника Infopulse, налаштування базового функціонала порталу зайняло півдня, і ще близько двох тижнів тривала доробка дизайну та налаштування порталу під специфічні потреби замовника. В результаті понад 12000 співробітників компаній-членів Американської торговельної палати отримають доступ до інформаційних ресурсів організації. «При цьому система залишається дуже гнучкою, і у будь-який момент можна додати нові модулі або підключити додаткові сервери, тому портал буде органічно зростати та розвиватися разом з Палатою», – підкреслив Кирило Зеленський.

Microsoft Office SharePoint Server 2007 – це серверна програма, яка дозволяє компаніям керувати інформацією, спростити спільну роботу, інформаційно забезпечити бізнес-процеси та надати доступ до даних, критично важливих для вирішення завдань організації. SharePoint тісно інтегрований з іншими додатками Microsoft Office – таким чином, спільна робота можлива як у веб, так і в настільних офісних додатках. Система дозволяє ефективно виконувати пошук людей, документів та даних, організувати бізнес-процеси на основі форм, а також управляти більшими обсягами даних і аналітики.

Андрій Горлушко, керівник продуктової групи Information Worker компанії «Майкрософт Україна», сказав: «Office SharePoint – це продукт, перевагами якого можуть скористатися як великі підприємства й державні організації, так і компанії малого бізнесу. Він зроблений як «конструктор», на базі якого навіть невеликі компанії можуть легко створювати професійні сайти й портали. Партнери Microsoft, у свою чергу, будують на основі SharePoint потужні рішення, які адаптуються під інформаційні потреби кожного замовника».

Цілий ряд українських компаній використовують Office SharePoint як основну технологію для побудови документообігу, серед них: Укртелеком, Київстар, VEGA Telecom, Укрпошта, Харцизький трубний завод, Дивізіон вугілля та коксу «Метінвест холдинг», ТНК-BP, Атол Холдинг, Козирна карта, Секретаріат Кабінету міністрів України, Міністерство фінансів України, Міністерство економіки України, Вінницька міська рада, міська адміністрація м. Українка та інші.

У першій половині 2010 року очікується нова версія продукту – Office SharePoint 2010, і вже через кілька тижнів буде доступна його бета-версія. «При розробці нового SharePoint інвестиції здійснюються у три ключових напрямки: перше – це SharePoint як платформа для розробників, друге – це надання SharePoint «у хмарі», тобто як онлайн-послуги, і третє – це розробка за допомогою SharePoint зовнішніх сайтів, які відповідають останнім тенденціям, наповнених мультимедійним контентом та соціальними функціями», – анонсував SharePoint 2010 у Києві Кірк Кенігсбауер (Kirk Koenigsbauer), генеральний менеджер Office Business Platform корпорації Microsoft.

Більше докладна інформація про Microsoft Office SharePoint доступна за посиланням http://office.microsoft.com/uk-ua/sharepointserver.