Microsoft представила розробникам нові можливості для створення яскравих застосунків на MIX10

15 березня на MIX10, щорічній конференції для веб-розробників, корпорація Microsoft представила наступний етап розвитку власної платформи для дизайну та розробки застосунків для широкого спектру користувацьких пристроїв. У відповідь на увагу співтовариства до анонсу ОС Windows Phone 7 Series були продемонстровані переваги використання платформи Інтернет-застосунків Microsoft Silverlight та інструментарію розробки ігор XNA Framework для розробки нових мобільних застосунків та 3D-ігор.

«В міру розвитку браузерів, серверів, Інтернету та пристроїв, найважливішим стає фокус на постійному покращенні взаємодії з користувачем, – сказав Скотт Гатрі (Scott Guthrie), віце-президент Microsoft з платформи .NET. – Розширюючи платформу знайомих усім технологій та інструментів розробки на мобільні пристрої, Microsoft надає доступ до досвіду розробки провідних програм для безлічі пристроїв та форм-факторів».

Платформа розробки застосунків для Windows Phone 7 Series

Під час конференції Microsoft надав перші специфікації розробки застосунків для Windows Phone 7 Series. Поєднуючи можливості Silverlight для створення функціональних Інтернет-застосунків та XNA Framework для ігор, Windows Phone 7 Series дозволить мільйонам розробників та дизайнерів створювати чудові застосунки та ігри – одну з найбільш прибуткових категорій застосунків – які зможуть скористатися перевагами пристроїв, серед яких:

  • Акселерометр, інтуїтивне керування, яке реагує на рух.
  • Microsoft Location Service надає розробникам єдину точку доступу до інформації про місце розташування.
  • Microsoft Notification Service для відправлення інформації на телефон незалежно від того, чи запущений застосунок.
  • Відео з керування цифровими правами (DRM).
  • Internet Information Services Smooth Streaming – для забезпечення високоякісного поширення контенту.
  • Multitouch
  • Підтримка можливостей камери та мікрофону.

«Дуже тішить, що Україна не стоїть осторонь від передових світових тенденцій. Потенціал наших програмістів у нових областях можна буде реалізувати завдяки нещодавно відкритому Центру інновацій Microsoft, де одним з основних напрямків є розробка й адаптація рішень для Windows Phone у співробітництві з нашими ІТ-компаніями», – відзначив Віктор Каук, директор Центру інновацій Microsoft при Харківському національному університеті радіоелектроніки.

Безкоштовні інструменти для розробників та дизайнерів Windows Phone 7 Series

Для підтримки розробників на Silverlight та Windows Phone 7 Series корпорація Microsoft анонсувала набір інструментів, доступний для вільного завантаження за адресою http://developer.windowsphone.com, який складається з Microsoft Visual Studio 2010 Express for Windows Phone; доповнення Windows Phone 7 Series для Visual Studio 2010 RC; XNA Game Studio 4.0; Windows Phone 7 Series Emulator; Expression Blend для Windows Phone Community Technology Preview.

Магазин застосунків для Windows Phone 7 Series (Windows Phone Marketplace)

Microsoft продемонстрував під час конференції як за допомогою Windows Phone Marketplace розробники та дизайнери зможуть запропонувати ринку свої застосунки та ігри. Підтримку магазину застосунків уже надали ряд великих компаній, серед яких Associated Press, EA Mobile, Imdb.com, Oberon Media, Photobucket, Seesmic, SPB Software.

Інновації у Silverlight та Expression Blend

Microsoft анонсувала доступність нової версії-кандидата (RC) Silverlight 4, яка надає нові потужні медіа-можливості. Крім того, Microsoft представила бета-версію Expression Blend 4 – оновленого інструменту для групової розробки й дизайну. Обидві програми можна скачати за адресою www.silverlight.net/getstarted/silverlight-4.

Поширення Silverlight

Silverlight поширюється з величезною швидкістю – він уже встановлений на 60% Інтернет-пристроїв по всьому світі, при цьому близько 15% приросту було досягнуто лише за останніх 4 місяці. Такі замовники, як Major League Soccer, BBC, eBay, Netflix, NBCOlympics.com та CT Corp. демонструють, як вони використовують переваги Silverlight для створення унікальних онлайн-продуктів для користувачів і корпоративного сектору.

Усі останні новини з конференції розробників MIX10 доступні за адресою http://live.visitmix.com/press.