Шостий Всесвітній форум інноваційної освіти: вболіваємо за Україну

Понад 500 освітян, керівників навчальних закладів та представників державних освітніх структур з понад 75 країн зберуться за підтримки Microsoft «Партнерство в навчанні» у м. Кейптаун у Південній Африці 26-29 жовтня, щоб обмінятися досвідом як ефективніше використовувати сучасні технології у навчальному процесі. Вперше за шість років на Всесвітньому форумі інноваційної освіти велика делегація представлятиме Україну.

В рамках Форуму у відбудеться Всесвітній фінал конкурсу «Вчитель-новатор», в якому на відбіркових етапах протягом року були задіяні понад 200 тис. учасників. 125 вчителів-фіналістів конкурсу з усього світу будуть презентувати свої напрацювання на Всесвітньому форумі. Серед них і Ярослав Бахматюк, вчитель історії Калуської гімназії Івано-Франківської області, один з переможців Шостого всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор». Запрошення на світовий фінал Ярослав виборов, пройшовши до півфіналу Європейського конкурсу у номінації «Інноваційний зміст». Детальніше про переможний проект Ярослава можна дізнатися на сайті Мережі «Партнерство в навчанні» за наступною адресою.

Крім Ярослава, у журі міжнародного форуму Україну представлятиме Віктор Черненко, вчитель англійської мови спеціалізованої школи №10 м. Суми, переможець четвертого конкурсу «Вчитель-новатор», учасник Європейського форуму вчителів-новаторів у 2008-2010 роках. Також до Кейптауну на конкурс шкіл-новаторів вирушила команда Технологічного ліцею м. Києва, який приділяє особливу увагу розвиткові технічних знань своїх вихованців. Український ліцей – один із 48 учасників всесвітньої програми шкіл-новаторів, яких було ретельно відібрано серед сотень бажаючих.

Головне завдання форуму, який вже вшосте проходить за підтримки Microsoft «Партнерство в навчанні», – стати дискусійним майданчиком для обміну досвідом між найбільш інноваційними педагогами різних країн. В програмі Кейптаунського форуму також – відвідання місцевих шкіл та ознайомлення із унікальними національними освітніми традиціями. Використовуючи здобутий досвід в свої країнах, педагоги підвищують якість навчання учнів у сфері новітніх технологій, опановують та вдосконалюють методики організації більш сучасного інтерактивного навчального процесу, надають практичну допомогу своїм колегам в оволодінні інноваційними методами навчання.

«Сьогодні у Кейптауні зібралися сотні найкращих педагогів з усього світу, які власним прикладом доводять, що технології можуть принести якісні зміни у систему освіти, якщо їхнім впровадженням займаються творчі, натхненні педагоги за підтримки шкільного керівництва. Нас дуже тішить, що кількість таких освітян зростає і в Україні, і вже цілі школи приєднуються до ініціатив Microsoft «Партнерство в навчанні» і будують осередки інновацій, що сприяють розвитку знань і умінь українських школярів»,– зазначила Кортні Зукоскі, директор академічних та соціальних програм «Майкрософт Україна».

Віктор Черненко, вчитель англійської мови з м. Суми, який не перший раз судить міжнародні змагання вчителів-новаторів (2008 року – суддя Міжнародного конкурсу, 2010 року – суддя Європейського конкурсу), ділиться своїми думками: «Учасники Всесвітнього конкурсу вчителів-новаторів уособлюють різні культури і найрізноманітніші підходи до впровадження технологій в освітньому процесі. Знайомство з таким різноплановим досвідом дає нагоду переглянути власну педагогічну практику, а також поділитися новими підходами з колегами у Мережі «Партнерство в навчанні». Не завжди доцільно копіювати зарубіжних колег, але вивчення нового досвіду, безумовно, наштовхує на роздуми і призводить до професійного розвитку».

Ще один український учасник форуму – Технологічний ліцей м. Києва, потрапив на фінал завдяки участі у міжнародній програмі шкіл-новаторів Microsoft. Програма шкіл-новаторів – це глобальна ініціатива, націлена на підтримку шкіл у подоланні соціальних та економічних бар'єрів, що заважають розповсюдженню комп’ютерних навичок серед школярів. За результатами роботи 12 провідних шкіл-новаторів з усього світу, програма поєднує дослідницькі методики навчання, перевірені методології та найкращі технології навчання у класі, що допоможуть школам вийти за межі традиційних навчальних моделей, а цілому ряду країн – просунутися у вирішенні проблем освітньої галузі. Після проходження інтенсивної річної програми шкіл-новаторів Технологічний ліцей зможе ділитися своїми знаннями з тисячами інших шкіл в Україні та за її межами.

«Ми стали першою українською школою, яка взяла участь у конкурсі шкіл-новаторів і виборола право представити Україну на такому поважному міжнародному форумі – цим пишаємося ми і наші партнери – всесвітній ОРТ. Наша назва – «технологічний ліцей» – говорить про те, що інновації – просто у серці навчально-виховного процесу нашого закладу, і ми раді поділитися нашим досвідом, а також дізнатися про напрацювання інноваційних шкіл з різних куточків світу. Зараз ми у передчутті надзвичайно насиченого і корисного професійного спілкування, що допоможе нам стати ще кращими для наших вихованців», – відзначив Юрій Григорович Кіньков, директор Технологічного ліцею м. Києва.

Після закінчення форуму традиційним майданчиком для спілкування та обміну досвідом українських вчителів-новаторів буде сайт Мережі «Партнерство в навчанні», створеної за підтримки «Майкрософт Україна». На міжнародній Мережі українські освітяни мають змогу також продовжити спілкування із своїми закордонними колегами.

Слідкувати за перебігом подій на IEF можна на сайті: www.microsoft.com/education/pil/innovation_forum.aspx та через Твітер @Microsoft_edu чи за хештегом #msief.

Віртуальний прес-центр «Майкрософт Україна»: http://microsoftua.spaces.live.com