З 28 лютого по 5 березня 2011 року в Україні проходить загальноєвропейська ініціатива «Тиждень відкритих дверей в Інтернет» за підтримки компанії «Майкрософт Україна» у партнерстві з IDEA та «Бібліоміст». Мета проекту – показати українцям можливості всесвітньої мережі та навчити основам користування Інтернетом
Сьогодні, 28 лютого 2011 року, в Україні починається «Тиждень відкритих дверей в Інтернет», яку в Європі ініціював Telecenter-Europe за активної підтримки програми Microsoft «Світ безмежних можливостей». 270 центрів IDEA і бібліотек «Бібліоміст» надають безкоштовний доступ в онлайн та швидке навчання усім українцям з 28 лютого по 5 березня. «Майкрософт Україна» пропонує Інтернет-користувачам долучитися до ініціативи, привести в онлайн своїх близьких, розповісти історію успіху Інтернет-початківця та отримати подарунок.
Такою історією вже поділилася Тетяна Нішкур з Херсону: колишня вчителька тепер керує власним бізнесом спортивно-лікувальних послуг. Чим же так допоміг Інтернет пані Тетяні? «За допомогою бібліотеки і мого першого кроку в Інтернет-центр моє життя змінилося кардинально. Наприклад, мені потрібно було виміряти кілометраж у річці – ми зробили це з допомогою Інтернету. Інтернет також дає можливість спілкування та листування з відпочивальниками. У мене були туристи з Америки, Шотландії, Німеччини, Польщі, Норвегії, ПАР. Я прийшла в бібліотеку, коли мені було 50 років, і я вважаю, що у мене ще багато часу, щоб багато чому навчитися самій та навчити інших. У мене ще 50 років для роботи!».
І таких прикладів, як Тетяна Нішкур, з кожним роком стає все більше. У сучасному світі вже не обійтися без знання комп’ютерних технологій, щоб отримати кваліфіковану роботу, покращити рівень життя, розширити коло спілкування.
Кортні Зукоскі, директор академічних і соціальних програм «Майкрософт Україна»: «Компанія «Майкрософт Україна» щодня працює разом зі своїми партнерами над тим, щоб покращити життя тисяч українців з допомогою цифрових технологій. «Тиждень відкритих дверей в Інтернет» - це своєрідний заклик до людей виходити в онлайн. Але можливість навчатися комп’ютерній грамотності безкоштовно є у кожного українця 365 днів на рік завдяки програмі Microsoft «Світ безмежних можливостей». Це можна зробити на сайті microsoft.ua/digitalliteracy чи у тренінгових центрах IDEA».
Технології вдосконалюються, і для людей застосовувати їх стає все більш зручно. Сьогодні не потрібно володіти спеціальною технічною освітою, щоб користуватися електронною поштою чи знайти роботу в Інтернеті. Тому люди, які побоюються, що у них немає часу чи підготовки для навчання користування Інтернетом, можуть залишити свій страх та дозволити собі розширити горизонти.
Олег Давиденко, директор проекту IDEA: «Для людей, можливості яких обмежені через різні причини, Інтернет може стати чудовим способом залишатися на зв’язку з усім світом. У нас є багато прикладів, коли мережа ставала джерелом нових знайомств, нової роботи, нових захоплень. Неважливо, у якому віці, неважливо з яким рівнем добробуту – людина має можливість отримати доступ до мережі та знання у тренінгових центрах IDEA, які створені в Україні за підтримки корпорації Microsoft. Ми раді бути своєрідними дверима у новий світ для тисяч українців, які завдяки нашим центрам отримують абсолютно нові можливості».
Проект IDEA спрямований, передусім, на допомогу громадянам, які знаходяться у важкому соціально-економічному стані: безробітним, малозабезпеченим, людям з інвалідністю, жертвам насилля чи торгівлі людьми, соціально неадаптованій молоді, а також літнім людям. З часу відкриття у 2008 році мережа IDEA допомогла майже 100 тисячам українців отримати доступ до нових знань і технологій. З них 75% відзначають, що ці знання допоможуть чи вже допомогли їм у професійному розвитку чи працевлаштуванні.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Про програму Microsoft Unlimited Potential
Програма Microsoft Unlimited Potential (Світ безмежних можливостей) розширює та доповнює зусилля корпорації щодо створення можливостей для стійкого соціального та економічного розвитку більше ніж 5 млрд. людей по всьому світу, які сьогодні не мають доступу до сучасних технологій. Додаткову інформацію про проекти програми Microsoft Unlimited Potential в Україні можна знайти на сайті www.microsoft.ua/SocialProjects/GlobalCitizenship/abilities.mspx.
Про організацію PH International
Заснована в 1985 році, неприбуткова організація PH International (Пі Ейч Інтернешнл) має значний досвід у проведенні міжнародних програм з навчання та обміну, направлених на розвиток та процвітання регіональних общин. Почавши з програм обміну між вищими навчальними закладами США і СРСР, PH International згодом реалізувала ряд важливих для розвитку суспільства програм і проектів - у сфері культури, освіти, захисту навколишнього середовища, співробітництва професійних об’єднань різних країн, обміну співробітників правоохоронних органів та ін. З 2008 року PH International адмініструє проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (Information Dissemination and Equal Access, IDEA). Детальніше про українські програми PH International можна довідатися на веб-сайті організації www.ph-int.org/ukr.