Віце-президент корпорації Microsoft, відповідальний за ринки, що розвиваються, Орландо Аяла (Orlando Ayala) представив розроблену Microsoft систему кроків для підвищення конкурентоздатності України на світовому рівні.
Цей план базується на чотирьох «китах»: електронному урядуванні, розвитку освіти, розвитку трудових ресурсів та створенні галузевих кластерів у сфері інформаційних технологій. Застосування цих рекомендацій передбачає активне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в усіх перелічених сферах.
Зі свого боку, компанія Microsoft як стратегічний партнер, який вже зарекомендував себе у співпраці з різними державами світу та Україною зокрема, готовий підтримувати впровадження конкретних програм у кожній з означених сфер для підвищення конкурентоздатності України:
«Корпорація Microsoft набула значного досвіду в економічних умовах різних країн світу, і готова надати свої напрацювання, щоб сприяти розвитку конкурентоспроможності України. Для кожної країни ми розробили конкретні пропозиції, які враховують її особливості. Запропонована система кроків – це чергові конкретні дії Microsoft для підтримки України. Microsoft прийшов до цієї країни всерйоз і надовго, та добре розуміє національну специфіку, що й відображено у наших рекомендаціях. Ми маємо намір і надалі підтримувати бізнес, освіту та державний сектор у розвитку сильної економіки, яка покращить життя кожного мешканця країни і кожної компанії, яка веде тут свій бізнес», – відзначив Орландо Аяла.
З огляду на запропоновані чотири сфери для вдосконалення, Американська торгівельна палата за участі «Майкрософт Україна» розробила документ «Роль IKT у конкурентоспроможності країни», який увійшов до цьогорічного звіту «Співробітництво з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України».
«Україна посідає 89 місце зі 139 країн світу в останньому Глобальному індексі конкурентоспроможності Світового економічного форуму, і націленість на покращення цього рейтингу наразі на першому плані діяльності Американської торгівельної палати. Американська торгівельна палата створила Партнерство заради успішної конкуренції у світовій економіці, яке виносить на порядок денний всебічні законодавчі та регуляторні реформи, щоб допомогти Україні покращити свої показники та залучити і втримати необхідні внутрішні та зовнішні інвестиції. Дана програма реформ створюється у співпраці з нашими колегами, які задають курс та рішення серед політичних лідерів України, іншими неурядовими організаціями, експертами, а також разом з фінансистами та дипломатичною спільнотою. Ми всі зацікавлені у тому, щоб побачити зростання та розквіт України завдяки стимулюванню конкурентного та живого вільного ринку», – відзначив Хорхе Зукоскі, президент Американської торгівельної палати в Україні.
У дослідженні зазначається, що конкурентоспроможними є такі економіки, які інвестують у розвиток своїх сильних сторін, щоб зробити ці сфери економіки більш привабливими на міжнародному рівні, а отже країну – конкурентоспроможною. Для розвитку свого потенціалу Україні потрібно інвестувати в освітній, кадровий та технологічний потенціал. Що у підсумку дасть можливість Україні увійти до інноваційних, а отже конкурентоздатних, економік світу.
«Можна констатувати, що в України є потенціал, щоб повернути собі втрачені позиції та значно покращити їх. Адже у 2004 році, наприклад, у рейтингу мережевої готовності ми були на 8 позицій вище – на 82 місці. Але світ не стоїть на місці, і віддача від інвестицій інших країн у розвиток сучасних технологій переганяла наші темпи розвитку. За допомогою державної політики та за підтримки інноваційних компаній ми хочемо значно покращити інвестиційний клімат, щоб Україна зробила прорив уперед з останніх місць світових рейтингів за умовами ведення бізнесу», – відзначив Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.
Інформаційна довідка:
За статистикою Всесвітнього економічного форуму, у рейтингу технологічної готовності (Technology Readiness Index) Україна знаходиться на 83 місці із 138. У рейтингу мережевої готовності (Networked Readiness Index) – на 90-й позиції.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: http://www.microsoft.ua.