«СІТРОНІКС Інформаційні Технології» впровадив автоматизовану систему пошуку і рятування для повітряного руху в Білорусі

«СІТРОНІКС Інформаційні Технології», один з провідних постачальників рішень, продуктів і послуг в області інформаційних технологій в країнах СНД та Східної Європи, впровадив у республіканському унітарному підприємстві з аеронавігаційного обслуговування повітряного руху «Белаеронавігація» систему пошуку і рятування.

«У зв'язку з необхідністю оперативно приймати рішення і проводити розрахунки сил та засобів для виконання операцій пошуку і рятування, було прийнято рішення про впровадження спеціальної системи, яка здатна забезпечити високий рівень автоматизації при вирішенні подібних задач. Запроваджена фахівцями «СІТРОНІКС Інформаційні Технології» система призначена для автоматизації процесів чергової зміни координаційного центру пошуку і рятування та інтегрована з системою управління повітряним рухом «Синтез». В рамках проекту були виконані роботи по розробці математичної моделі для прогнозування ситуацій, а також по створенню інформаційної бази для здійснення оперативно-тактичних розрахунків та видачі рекомендацій щодо організації пошуково-рятувальних робіт. Система інтегрована з засобами мережі авіаційної фіксованої електрозв'язку, електронною поштою, сервером метеоінформації і системою планування. Інформація про повітряну обстановку надходить в систему по протоколу ASTERIX», - зазначив Олександр Сокур, начальник Координаційного центру пошуку і рятування державного підприємства «Белаеронавігація».

«Від оперативності отримання інформації про виникнення кризової ситуації, а також про процедури прийняття рішень багато в чому залежить швидкість реагування екстрених служб. У впровадженній системі реалізовані вимоги ІКАО щодо забезпечення безпеки повітряного руху. Що важливо, функціонал рішення сьогодні відповідає кращим світовим практикам», - зазначив Дмитро Пільтяй, генеральний директор «СІТРОНІКС Інформаційні Технології» в Україні.

Запроваджена система здійснює контроль за отриманням і обробкою сигналів від космічної системи пошуку аварійних суден і сигналів лиха від повітряних суден, а також за зниженням літаків за межі мінімальних допустимих висот і за зникненням бортової радіолокаційної мітки. При виникненні надзвичайної ситуації система попереджає диспетчера, показує місце розташування повітряного судна на карті і пропонує варіанти вирішення проблеми.

Рішення дозволяє за даними з історії руху повітряного судна розрахувати його траєкторію, визначити ймовірне місце його падіння, організувати пошукову і рятувальну операції. При цьому система дозволяє розрахувати повітряні і наземні маршрути руху на місце аварії, видає інформацію про найближчі пожежні команди, доступні медичні установи та їх можливості з надання медичних послуг потерпілим.

СІТРОНІКС Інформаційні Технології – один з провідних постачальників рішень, продуктів і послуг в області інформаційних технологій в Східній Європі і країнах СНД. Компанія входить до складу ВАТ «СІТРОНІКС». Діяльність компанії включає управлінський та технологічний консалтинг, впровадження систем управління підприємством, системну інтеграцію, розробку програмного забезпечення, сервісні послуги та навчання. www.it.sitronics.com