Відповідь НКРЗІ на звернення щодо повернення коштів, сплачених за оформлення дозволу на ввезення терміналів

АПІТУ отримала відповідь НКРЗІ від 13.08.2012 №06-5117/09 на своє звернення від 13.07.2012 №042 (вх. НКРЗІ №5541 від 17.07.2012, суть звернення АПІТУ див. нижче)

НКРЗІ надала формальну відписку про те, що пропозиції АПІТУ до Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будуть розглянуті НКРЗІ в разі розробки нової редакції цього Положення.

АПІТУ звернулася до Адміністрації Президента України з проханням доручити НКРЗІ розробити нову редакцію Положення, в якій передбачити відповідні норми (див. лист від 28.08.2012 №82/44)

Суть звернення АПІТУ: Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі - Положення), серед іншого, встановлює порядок оформлення дозволу на ввезення терміналів поза режимом авторизованих поставок. Відповідно до Положення, такий дозвіл видається УДЦР на конкретно визначену кількість терміналів кожного типу в межах терміну дії сертифіката відповідності конкретного типу термінала, але не більше ніж на шість місяців. Оплата за оформлення дозволу на ввезення з-за кордону в Україну терміналів стягується за кожен термінал зокрема, а не за дозвіл вцілому. При цьому, Положення не передбачає повернення коштів, сплачених УДЦР за оформлення дозволу, у разі не ввезення, чи ввезення меншої, ніж вказано у дозволі, кількості товару впродовж граничного 6-місячного терміну дії дозволу.

З огляду на вищевикладене, АПІТУ звернулася до НКРЗІ з проханням:

1. передбачити можливість оплати за оформлення дозволу на ввезення безпосередньо при здійснені митного оформлення товару на підставі інвойсу на кількість товару, що фактично ввозиться на митну територію України; або

2. розробити механізм повернення частини коштів, сплачених за оформлення дозволу на ввезення тієї кількості товару, яка фактично не була ввезена на митну територію України.

Прикріплений файлРозмір
042_НКРЗІ_щодо_оплати_за_оформлення_дозволу_на_ввезення_терміналів.pdf122.76 КБ
20012-08-13-з-НКРЗІ.pdf682.12 КБ
82_44_АП_щодо_оплати_за_оформлення_дозволу_на_ввезення_терміналів.doc40.5 КБ