Відповідь НКРЗІ на звернення щодо оформлення дозволу на ввезення терміналів офіційними імпортерами

АПІТУ отримала відповідь НКРЗІ від 13.08.2012 № 06-5118/09 на своє звернення від 13.07.2012 №043 (вх.НКРЗІ №5540 від 16.07.2012).

НКРЗІ зазначила, що вичерпний перелік підстав для прийняття рішення для відмови в наданні дозволу на ввезення визначений в пункті 3,4 розділу III Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Будь-яких інших підстав відмови в наданні дозволу на ввезення законодавством не передбачено.

Таким чином, НКРЗІ у своєму листі ніяк не прокоментувала ситуацію з відмовами офіційним імпортерам у видачі дозволів на ввезення терміналів у режимі авторизованих поставок. Разом з тим, НКРЗІ підтвердила відсутність будь-яких інших нормативних вимог до офіційних імпортерів, окрім тих, що зазначені у Положенні.

Суть звернення АПІТУ: Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв передбачає певні преференції для офіційних імпортерів при ввезенні терміналів у режимі авторизованих поставок. 

По-перше, дозвіл на ввезення терміналів без обмеження кількості терміналів, що ввозяться. Винятком є лише визначення кількості терміналів сертифікатом відповідності.
По-друге, дозвіл на ввезення терміналів видається без обмеження терміну дії дозволу у 6 місяців, на відміну від дозволів на ввезення терміналів поза режимом авторизованих поставок. 
Однак, на практиці трапляються випадки, коли УДЦР видає таким імпортерам дозволи на ввезення, в яких зазначається як кількість терміналів, що може бути ввезена, так і 6-місячний граничний термін дії такого договору. Відповідно, плата за оформлення дозволу на ввезення стягується не за дозвіл, а за кожен термінал. 
У зв’язку з цим АПІТУ звернулася до НКРЗІ з проханням надати роз’яснення, у яких випадках офіційному імпортеру терміналів може бути відмовлено у видачі дозволу на ввезення при авторизованих поставках. (див. приєднаний файл)
 
 
 
Прикріплений файлРозмір
043_НКРЗІ_дозвіл_на_ввезення_офіційним_імпортерам.pdf118.96 КБ
20212-08-13-NKRZI-on-2012-07-13.pdf767.62 КБ