«СІТРОНІКС ІТ» в Україні створить систему відеоспостереження за виборами до Верховної Ради

«СІТРОНІКС ІТ» в Україні, що входить до складу ВАТ« СІТРОНІКС », провідного постачальника рішень у сфері телекомунікацій, інформаційних технологій і мікроелектроніки в Росії і країнах СНД,  обрана виконавцем робіт зі створення системи відеоспостереження на парламентських виборах в Україні в жовтні 2012 р. Відповідну постанову (№ 583-р від 20 серпня 2012 р.) було випущено Кабінетом міністрів України.

Згідно з технічним завданням по проекту, система охопить 32,2 тис. дільничних виборчих комісій по всій Україні і забезпечить 300 тис. одночасних підключень для перегляду відео-трансляцій в мережі Інтернет. Вартість робіт за контрактом становить 993,6 млн гривень (122,6 млн. дол). Реалізація проекту дозволить модернізувати існуючу телекомунікаційну інфраструктуру, багаторазово підвищити її продуктивність і відмовостійкість. У перспективі це дасть можливість використовувати створені інженерні, телекомунікаційні та ІТ-системи не тільки в рамках поточних завдань, але і для інших масштабних державних проектів в Україні, таких як «Електронний уряд». Впровадження системи буде сприяти розвитку високотехнологічної галузі та економіки країни в цілому, а участь найбільших українських операторів зв'язку створить нові робочі місця.

Крім «СІТРОНІКС ІТ», до реалізації масштабного інфраструктурного проекту залучені найбільші оператори зв'язку в Україні: «Укртелеком», «Датагруп», «МТС Україна» і «Інтертелеком». З метою забезпечення оперативного збору, обробки та зберігання даних відеоспостереження з усіх виборчих дільниць, підключених до системи, планується побудувати розподілений відмовостійкий центр обробки даних (ЦОД). Для підключення виборчих комісій до системи («остання миля») буде використано фіксований, мобільний і супутниковий зв'язок. Кожна виборча дільниця оснащується програмно-апаратним комплексом (ПАК), що складається з ноутбука, двох веб-камер високої роздільної здатності, необхідних периферійних пристроїв і засобів комутації. Підвищена увага буде приділена забезпеченню інформаційної безпеки системи Інтернет-трансляції в ході виборів. Зокрема, ПАК оснастять засобами захисту від несанкціонованого вторгнення (IDS), а систему в цілому захистять від широкого спектра веб-загроз, включаючи DDoS-атаки.

«Ми вдячні, що Кабінет міністрів України висловив довіру компанії СІТРОНІКС і вибрав нас виконавцем робіт по створенню інтелектуальної системи відеоспостереження за виборами. Виходячи з нашого великого досвіду реалізації інфраструктурних проектів державного значення, у тому числі створення аналогічної системи в Росії, ми вважаємо, що організація Інтернет-трансляції дозволить підвищити прозорість виборів, а також модернізує існуючу ІКТ-інфраструктуру, - прокоментував Президент ВАТ «СІТРОНІКС» Сергій Асланян . - Успіх у виконанні цього вкрай амбіційного комплексного проекту може бути досягнутий в разі об'єднання зусиль як інтегратора, так і провідних телекомунікаційних операторів країни: «Укртелеком», «Датагруп», «МТС Україна» і «Інтертелеком».

Дочірня компанія ВАТ «СІТРОНІКС» – «СІТРОНІКС ІТ» в Україні – має 20-річний досвід реалізації ІТ-проектів у країні, серед яких перепис і створення інфраструктури для Держкомстату України, створення мережі CDMA для МТС в Україні, впровадження CRM для Ощадбанку Росії, впровадження ERP системи для МТС і інші великі проекти для органів державної влади та бізнесу.

СІТРОНІКС Інформаційні Технології – один з провідних постачальників рішень, продуктів і послуг в області інформаційних технологій в Східній Європі і країнах СНД. Компанія входить до складу ВАТ «СІТРОНІКС». Діяльність компанії включає управлінський та технологічний консалтинг, впровадження систем управління підприємством, системну інтеграцію, розробку програмного забезпечення, сервісні послуги та навчання. www.it.sitronics.com