ІT-сектор в Україні до 2010 року буде зростати

Згідно з даними дослідження компанії "ІDC", динамічне зростання ІT-сектору в Україні продовжиться до 2010 року, а ринок програмного забезпечення буде зростати в середньому на 17% на рік у період з 2005 по 2010 р.

Згідно з прогнозами компанії, протягом найближчих 5 років ІT-сектор забезпечить появу більше 30 тис. нових робочих місць. За цей період податкові надходження до державного бюджету від діяльності ІT-компаній збільшаться на $246 млн. у порівнянні з 2005 роком. При цьому в компанії відзначають, що податкові платежі, пов'язані з діяльністю одного тільки софтверного гіганту "Mіcrosoft", наблизились до $102 млн. У 2005 році праця понад 42,6 тис. людей в Україні була пов'язана з продуктами "Mіcrosoft".

Як повідомили у прес-службі "Mіcrosoft", на кожен долар доходу "Mіcrosoft" в Україні ще $25,5 припадали на доходи локальних компаній, що продають обладнання та програмне забезпечення на базі операційної системи "Mіcrosoft", або пропонують пов'язані з програмними продуктами корпорації послуги. У дослідженні названо також основні чинники, що впливали на український ІT-сектор у 2005 році. У першу чергу, політична та економічна нестабільність спричинила тимчасовий негативний ефект на інвестиції в ІT-сектор у 2005 році. Затримка зі вступом до СОТ стримує подальший розвиток експортно-орієнтованих галузей, які є одними з основних споживачів ІT-продуктів та послуг.

У той же час, поліпшення умов торгівлі з країнами Європейського Союзу сприяло зростанню капітальних інвестицій українських компаній, зокрема, в ІT. На думку експертів "ІDC", значні іноземні інвестиції будуть стимулювати зростання ІT-сектору в Україні. Водночас, двома ключовими проблемами українського ІT-ринку залишаються бюрократія та відсутність прозорості ведення бізнесу.

(За матеріалами: “ЛІГА”)