IDC відзначає бурхливе зростання ринку цифрового фото та відео в Україні

Київ, 22 серпня 2007 р. – Аналітична компанія IDC підбила підсумки на ринку цифрових фото- та відеокамер в Україні за перше півріччя 2007 року. Поставки цифрових фотокамер в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 40%, досягши 314 тис. штук. Темпи зростання на ринку цифрових відеокамер були не настільки великими, але теж досить суттєвими – 23%, а обсяг їхніх поставок склав 114 тис. штук.

Серед рушійних факторів на ринку IDC відзначає подальше зростання купівельної спроможності населення, розширення роздрібних мереж побутової електроніки, особливо в регіонах, а також появу нових моделей фото- та відеотехніки, що дозволяють проводити зйомку з більшою якістю та пропонують користувачам ширші функціональні можливості, але при цьому мають ще й привабливу ціну.

Так, на ринку цифрових фотокамер на даний момент спостерігається повне домінування моделей, що оснащені не менш ніж 7-мегапіксельною світлочутливою матрицею: їхня частка в загальному обсязі поставок в першому півріччі 2007 р. склала понад 70%, в той час як рік тому вона не перевищувала 25%.

На ринку цифрових відеокамер спостерігається досить швидке розповсюдження моделей, що в ролі носіїв інформації використовують DVD або накопичувачі на жорстких дисках – вони витісняють пристрої формату MiniDV, яки ще півтора-два роки тому домінували в структурі продажів. Згідно оцінок IDC, сукупна частка подібних відеокамер зросла з 17% в першому півріччі минулого року до більше ніж 45% в першому півріччі 2007 р.

"Український ринок цифрових фото- та відеокамер має ще великий потенціал для росту, – вважає Олексій Гвозденко, аналітик IDC Україна. – Цьому буде сприяти зниження цін, зусилля виробників, спрямовані на просування нових з технологічної точку зору продуктів, а також подальше розповсюдження домашніх персональних комп'ютерів, які дозволяють набагато повніше використовувати можливості фото- чи відеокамери".

Метою досліджень IDC Ukraine Quarterly Digital Camera Tracker та IDC Ukraine Quarterly Digital Camcoder Tracker є забезпечення ринку оперативними і докладними даними про поставки цифрових фото- та відеокамер з розбивкою по ціновим сегментам, можливостям збільшення зображення, каналам поставок, типу та роздільній здатності. Ці дані допоможуть визначити, які технологічні рішення впливатимуть на ринок у майбутньому, як буде змінюватися обсяг поставок і яка стратегія буде більш успішною для виробників. Використовуючи їх, виробники зможуть знаходити нові можливості для просування своєї продукції, відповідним чином її позиціонувати, а також передбачати зміни ситуації на ринку.

Для отримання більш докладної інформації звертайтеся, будь ласка, в IDC Ukraine: office [at] idc-ukraine.com.


Про компанію IDC

IDC є провідною компанією що надає дослідницькі та консалтингові послуги в галузі інформаційних технологій та телекомунікацій. Ми аналізуємо та прогнозуємо тенденції розвитку ринку для того, щоб наші клієнти могли розробляти стратегії та приймати важливі рішення стосовно розвитку інформаційних технологій, базуючись виключно на достовірних фактах та перевіреній інформації. Понад 900 аналітиків IDC у більш ніж 90 країнах світу займаються збором та обробкою інформації. Керівники компаній та ІТ-менеджери вже більше 43 років, спираючись на нашу інформацію, приймають важливі рішення та досягають успіху у своєму бізнесі.

IDC CEMA

Проведення досліджень IDC в Центральній та Східній Європі, на Ближньому Сході та в Африці забезпечується координованою мережею офісів у 19 країнах, в яких працюють більш ніж 120 аналітиків; регіональні центри IDC знаходяться в Празі, Москві, Дубаї та Стамбулі. Клієнтами компанії є постачальники ІТ-обладнання, програмного забезпечення та послуг, а також урядові та фінансові організації.

Компанія IDC є підрозділом IDG, яка є провідною дослідницькою та медіа-компанією на світовому ринку високих технологій.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті www.idc.com/ukraine.