Основні досягнення АПІТУ за 2007–2012 роки з лобіювання інтересів ІТ-бізнесу

 

1.     Зменшення з 10 % до 0% ставки імпортного мита на диски до систем лазерного зчитування (товарна група УКТЗЕД 8524 39 10 00).

2.     Скасування 10% ставки імпортного мита на диски з програмним забезпеченням для SonyPlaystation (скасування роз’яснення ДМСУ від 14.07.2009 № 11/4-10.14/6731-ЕП)

3.     Позитивне голосування України по стандарту «ISO 32000- Document Management -- Portable Document Format -- PDF 1.7» в International Organization for Standardization. на етапі „Enquiry stage, 40.20”.

4.     Рішення органів із сертифікації, які раніше видавалися на кожну окрему партію імпортованого товару, були поширені на весь термін дії зовнішньоекономічного контракту. Це спростило імпорт товарів, на які не видавалися окремі сертифікати (запчастини, комплектуючі, витратні матеріалами сертифіковані у складі складного виробу. (Внесені зміни до Постанови КМУ від 14 травня 2008 р. N 446 „Про затвердження Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, і визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”).

5.     ІТ-товари були включені до переліку товарів критичного імпорту, на які згідно із Законом України „Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв’язку із світовою фінансовою кризою” не встановлювалася тимчасова цільова надбавка до ставок ввізного мита у розмірі 13 відсотків.

6.     Групу ІТ-товарів було виключено з переліку товарів, імпорт яких підлягає квотуванню.

7.     Відмінена необхідність надання митної декларації із країни експорту для визначення митної вартості товару.

8.     Змінені Умови митного контролю товарів в експрес-відправках, згідно із яким міжнародні експрес-відправки, що приходять на адресу громадян та сумарна вартість у яких не перевищує 200 евро, а загальна вага не перевищує 50 кг., не обкладаються податками при здійсненні митного контролю (Враховано пропозиції АПІТУ при прийнятті Постанови КМУ від 01.03.2010 № 215).

9.     Скасовано обов’язок імпортерів побутової техніки та електроніки під час митного оформлення товарів отримувати від СБУ висновки про неналежність товарів до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. (СБУ своїми листами від 23.12.2010 № 18/3-11250 та 25.01.2011 р. № 18/3-515 інформувала Держмитслужбу, що митне оформлення побутової техніки та електроніки широкого вжитку можливо здійснювати без висновку СБУ).

10. Виключена необхідність окремого декларування при імпорті CD та DVD дисків, які поставляються разом із пристроями, що класифікуються за відповідним кодом у товарній групі 85. (Враховано в Законі України № 2829-VI „Про митний тариф України”).

11. В Податковому кодексі зменшено до двох років термін амортизації для комп’ютерних товарів.

12. Не допущено введення ліцензування МВС послуг з проектування, монтажу та обслуговування охоронних систем (в законі «Про охоронну діяльність»).

13. Скасовано вимогу надання гарантійних талонів продавця при продажі ІТ товарів.

14. Внесено зміни до тендерних вимог Міністерства оборони України, які були дискримінаційними щодо українських виробників серверів

15. АПІТУ була основним партнером Мінпромполітики АПІТУ з надання експертних оцінок про наявність або відсутність вітчизняних виробників певної ІТ-продукції для прийняття рішень про держзакупівлі у компаній – нерезидентів.