АПІТУ направила звернення до Голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Каськіва В.В. з пропозицією до залучення вітчизняних компаній-членів АПІТУ до національного проекту «Відкритий світ».
28.11.2012 ДП "Національний проект "Відкритий світ" на веб-порталі www.tender.me.gov.ua повідомив про початок проведення процедури закупівлі у одного учасника «Устаткування для автоматичного оброблення інформації (мультимедійні комплекси, пристрої доступу до електронно-освітнього ресурсу) (30.02.1)» (номер бюлетеня: 131/8 (733/8) від 28.11.2012, номер оголошення у бюлетені: 331755).
Як випливає з обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника, ця закупівля здійснюється в рамках першого етапу вказаного вище проекту, а її безальтернативний характер пояснюється нагальною потребою у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам (на підставі п. 3 частини 2 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).
Залишаючи поза увагою даного звернення об’єктивність обґрунтування умов, що вимагають проведення закупівлі у одного учасника, та у зв’язку з отриманою інформацією про відміну даної закупівлі, звертаємо Вашу увагу на наступні важливі фактори:
- АПІТУ об’єднує ІТ-компанії, що є лідерами ринку інформаційних технологій, що мають усі необхідні ресурси для виконання масштабних національних проектів;
- В рамках АПІТУ діють комітет з освіти та комітет з програмного забезпечення, до складу яких входять представники підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, які компетентні у сфері впровадження інформаційних технологій в освіті. Представники АПІТУ брали дієву участь у робочій групі Національного проекту "Відкритий світ" та, зокрема, у підготовці попереднього техніко-економічного обґрунтування національного проекту;
- Компанії-члени АПІТУ виступають за прозорі умови роботи на ринку України, чесну конкуренцію та взаємовигідну співпрацю як з учасниками ринку, так і з замовниками ІТ рішень та послуг. Ми вважаємо, що об’єднуючи зусилля вітчизняних постачальників обладнання та розробників програмного забезпечення, системних інтеграторів та операторів телекомунікаційних послуг, можливо досягти максимального ефекту синергії (у випадку раціонального використання державного фінансування) для реалізації національної програми вдосконалення та покращення системи освіти України.
З огляду на викладене вище, просимо Вас надати інформацію щодо поточного статусу національних освітніх проектів, а також розглянути можливість більш плідної співпраці з ІТ компаніями, зокрема, на користь організації та проведення відкритого конкурсу по вибору генерального виконавця першого етапу національного проекту "Відкритий світ" в частині створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління (4G).
Також звертаємо Вашу увагу, що АПІТУ уже зверталася до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України з пропозицією співпраці листом від 8 жовтня №055, відповідь на який досі не отримано.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
073_list.pdf | 101.34 КБ |