Завершено найбільший інфраструктурний ІТ-проект України

АТ «СІТРОНІКС Інформаційні Технології Україна» повідомляє про успішне закінчення проекту по створенню системи для відеотрансляції виборів народних депутатів. Проект повністю відповідає технічному завданню і закону «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012». На даний момент програмно-апаратні комплекси демонтовані та передані на зберігання.

Вперше в історії України створена система відеоспостереження за голосуванням, що охопила більше 32 тисяч виборчих дільниць. Для реалізації проекту менш ніж за два місяці організована телекомунікаційна інфраструктура, що забезпечила трансляцію з 99% виборчих дільниць по всій Україні, перевищивши технологічні вимоги до проекту. Через технічні обмежень менше 1% дільниць працювало в режимі відеофіксації зображення без трансляції. Для зберігання даних на орендованих потужностях «Укртелекому» фахівці «СІТРОНІКС ІТ Україна» створили один з найбільших у країні центрів обробки даних ємністю 2,8 Пбайт.

На порталі vybory2012.gov.ua за ходом голосування стежили близько 500 тисяч користувачів. Журналісти та офіційні спостерігачі дивилися трансляцію на найбільшій в Україні відеостіні в ЦВК.

У день голосування для вирішення нештатних ситуацій та нейтралізації можливих аварій чергували 1500 мобільних бригад технічних фахівців «СІТРОНІКС ІТ Україна» та партнерів. Всього в проекті взяли участь понад 7000 чоловік.

«Цей безпрецедентний за масштабами та строками проект ми змогли реалізувати завдяки підтримці партнерів – компаній «Укртелеком»,«Датагруп», «МТС Україна», «Інтертелеком» та Wireless Development Alliance. Вони якісно провели монтаж і демонтаж програмно-апаратних комплексів на всіх ділянках, а також забезпечили канали зв'язку по всій країні. Важливий внесок вніс і логістичний партнер: завдяки чітко побудованій роботі «Укрпошти» вантажі з обладнанням HP, Logitech і «Скай Лайн» вчасно дійшли за всіма наміченими адресами», - зазначає генеральний директор АТ «СІТРОНІКС Інформаційні Технології Україна» Катерина Чала.

Технічні деталі проекту

Одна з особливостей проекту - поєднання різних технологій доступу в єдиній мережі. Порядку 60% точок були бездротовими (супутниковий зв'язок, CDMA, Wi-Fi, preWiMax), інші 40% дільниць були покриті фіксованим зв'язком.

Інший нюанс - великий обсяг задіяного устаткування: загальна вага «заліза» склала більше 200 тонн. Для робіт по проекту в Україну було доставлено близько 700 палет з ноутбуками Hewlett-Packard на базі процесора i5, камерами високої роздільної здатності Logitech C310, мережевим обладнанням Cisco і Hewlett-Packard, периферійними пристроями.

СІТРОНІКС Інформаційні Технології - один із провідних постачальників рішень, продуктів і послуг в області інформаційних технологій в Східній Європі і СНД. Діяльність компанії включає управлінський консалтинг, впровадження систем управління підприємством, системну інтеграцію, розробку програмного забезпечення, сервісні послуги та навчання.

14 вересня 2012 була реалізована угода з об'єднання ІКТ-активів АФК «Система» і «Енвіжн Груп», в результаті якої ТОВ «СІТРОНІКС Інформаційні технології» увійшло в об'єднану компанію ЗАТ «Енвіжн Груп».

http://www.it.sitronics.com