АПІТУ звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до Технічного регламенту від 24 червня 2009 року № 679

АСОЦІАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УКРАЇНИ

06 грудня 2013 р.                                                                                      Вих. № 044

Кабінету Міністрів України

Щодо технічного регламенту 
радіообладнання і телекомунікаційного
кінцевого (термінального) обладнання

 

   Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) висловлює свою повагу Кабінету Міністрів України та просить внести зміни до Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 р. № 679.

Відповідно до пункту 17 цього Технічного регламенту «… виробник або уповноважена ним особа – резидент України чи постачальник подає споживачеві разом із пристроєм декларацію про відповідність вимогам цього Технічного регламенту».

Ця імперативна вимога регламенту обмежує торгівлю більше, ніж це необхідно для досягнення мети, визначеної в частині першій статті 13 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності», оскільки така вимога не впливає на захист  життя  та здоров'я людини,  тварин,  рослин,  національну безпеку,  охорону  довкілля  та  природних  ресурсів,  не запобігає недобросовісній практиці.

Декларації відповідності мають обмежений термін дії, обумовлений терміном дії сертифіката відповідності, в той час як товар може знаходитися на складі чи в магазині необмежений час. Крім того, виготовлення паперових копій декларацій призводить до додаткових витрат виробника, недоцільного використання паперу, та, в кінцевому підсумку, приводить до дорожчання продукції.

Вважаємо що декларації доцільно розміщувати на сайтах виробників та постачальників, а паперові копії видавати разом із пристроєм за бажанням споживачів.

Просимо внести зміни до пункту 17 зазначеного Технічного регламенту в редакції, що приведена в порівняльній таблиці (додається на 1 арк.).

            

Генеральний директор                                      Юрій Пероганич

 

Додаток до листа АПІТУ
від 06 грудня 2013року № 044

 

Порівняльна таблиця
змін до п. 17 Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 р. № 679.

 

Чинна редакція

Редакція, що пропонується

17. Виробник або уповноважена ним особа - резидент України чи постачальник подає споживачеві разом із пристроєм:

 

декларацію про відповідність вимогам цього Технічного регламенту, на зворотному боці якої може міститься відмітка центрального органу виконавчої влади в галузі зв’язку про погодження застосування засобів телекомунікацій у телекомунікаційних мережах загального користування;

 

настанову щодо безпечної експлуатації (викладену державною мовою).

 

На упаковці та в настанові з експлуатації повинна бути зазначена необхідна інформація про призначення пристрою. Для телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання та радіообладнання з можливістю підключення до телекомунікаційної мережі загального користування повинна бути наведена інформація про спосіб підключення до зазначеної мережі. Для усіх пристроїв така інформація повинна бути розміщена на видному місці.

17. Виробник або уповноважена ним особа - резидент України чи постачальник:

 

подає споживачеві разом із пристроєм настанову щодо безпечної експлуатації (викладену державною мовою).

 

розміщує на своєму сайті декларацію про відповідність вимогам цього Технічного регламенту.

 

На упаковці та в настанові з експлуатації повинна бути зазначена необхідна інформація про призначення пристрою. Для телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання та радіообладнання з можливістю підключення до телекомунікаційної мережі загального користування повинна бути наведена інформація про спосіб підключення до зазначеної мережі. Для усіх пристроїв така інформація повинна бути розміщена на видному місці.

 

За бажанням споживача декларація про відповідність вимогам Технічного регламенту подається разом із пристроєм.

 

На зворотному боці такої декларації може міститься відмітка центрального органу виконавчої влади в галузі зв’язку про погодження застосування засобів телекомунікацій у телекомунікаційних мережах загального користування.

 

 

Прикріплений файлРозмір
044 Технічний регламент.pdf450.86 КБ