Звернення до учасників ринку телекомунікацій у зв’язку з прийняттям закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (№3879)

Шановні члени об’єднань підприємств галузі ІКТ, представники суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій, споживачі телекомунікаційних послуг!

Ми звертаємось до вас у зв’язку із загрозою, яку несе економіці держави, ринку телекомунікацій України та вітчизняним споживачам впровадження руйнівного для галузі, антисоціального Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (реєстр. №3879 від 14.01.2014 р.), який було протягнуто через Верховну Раду в шахрайский спосіб  16.01.2014 р. та підписано Президентом України 17.01.2014 р. з брутальним нехтуванням протестами громадськості і думкою експертів (далі – Документ №3879).

Наслідком впровадження пропонованих Документом №3879 новацій для держави стане скорочення бюджетних надходжень приблизно на 5 млдр грн. на рік через зменшення бази оподаткування внаслідок неминучого виведення бізнесу розміщення інтернет-ресурсів за кордон, зменшення кількості суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій та споживачів телекомунікаційних послуг, а також значне погіршення інвестиційного клімату.

Інтернет-провайдерам та іншим суб’єктам господарювання у сфері телекомунікацій Документ №3879 несе загрозу значних додаткових матеріальних та адміністративних витрат чи навіть банкрутства через необхідність пропонованого ліцензування надання послуг у мережі Інтернет, потребу придбання за власні кошти технічних засобів, необхідних для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів, підвищення рівня монополізму та корупції в галузі, необхідності створення механізмів блокування інтернет-ресурсів в умовах відсутності  інструментів правового захисту від неправомірних дій експерта

Споживачам телекомунікаційних послуг впровадження пропонованих Документом №3879 новацій принесе значне підвищення вартості послуг доступу до Інтернету через зростання накладних витрат операторів та зростання монополізму, можливе припинення рядом провайдерів надання послуг, особливо у сільській місцевості, необхідність переукладання договорів на послуги мобільного зв’язку.

Всім громадянам України впровадження в життя Документу №3879 загрожує посиленням диктатури у державі через створення авторитарних механізмів управління галуззю телекомунікацій та усіх сфер суспільного життя, перекреслює надію на євроінтеграцію.

Зважаючи на зазначене, звертаємось до учасників ринку телекомунікацій України та всіх небайдужих з такими пропозиціями:

  • підтримати вимогу інститутів громадянського суспільства до Президента України та Верховної Ради України щодо скасування Документу №3879; у разі спроб впровадження його норм залишаємо за собою право звертатися до суб'єктів господарювання в сфері телекомунікацій щодо проведення попереджувальної акції з метою недопущення руйнування телекомунікаційного ринку України;
  • викривати спроби прихильників монополізації ринку телекомунікацій та згортання демократичних цінностей щодо поширення перекрученої та неправдиву інформацію про Документ №3879;
  • розмістити на наявних інтернет-ресурсах банеру «Ні цензурі / Інтернет і Україна в небезпеці» (додається).

Звертаємось по інститутів громадянського суспільства України з пропозицією про підтримку цього Звернення.

Інтернет Асоціація України

Асоціація підприємств інформаційних технологій України