Лист АПІТУ щодо розслідування фактів продажу незаконно ввезених товарів ТМ Apple

АПІТУ звернулася з листом до Голови Державної фіскальної служби Р. М. Насірова щодо розслідування фактів продажу незаконно ввезених товарів ТМ Apple та прийнятих рішень щодо винних осіб.
 
Шановний Романе Михайловичу,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (надалі – АПІТУ) засвідчує Вам свою повагу та звертається з таким.

АПІТУ є неприбутковою організацією – об’єднанням підприємств, що виробляють та постачають на ринок товари інформаційних технологій та споживчої електроніки. Компанії-члени АПІТУ регулярно стикаються з фактами порушення чинного законодавства, зокрема антимонопольного, митного та податкового, а також законодавства про захист прав споживачів.

На ринку України присутня велика кількість товарів, що ввезені з приховуванням від митного контролю та реалізуються на території України з порушенням вимог митного та податкового законодавства. Окрім цього, окремі продавці здійснюють торгівлю товарами, що не призначалися виробником для продажу на ринку України.

Такі неправомірні дії з боку недобросовісних продавців по-перше, створюють на ринку нерівні конкурентні умови. Вартість офіційно імпортованої техніки, ввезеної в Україну зі сплатою усіх встановлених законодавством податкових та митних платежів, є вищою від вартості товарів «сірого» імпорту, а тому неконкурентною. По-друге, порушуються права споживачів, оскільки придбаваючи неофіційно імпортовану продукцію, споживач позбавляється можливості її сервісного обслуговування виробником. По-третє, завдається значна шкода державному бюджету України від ненадходження податкових та митних платежів у великих розмірах.

У 2015 році відбулися резонансні події, які набули публічного характеру та створюють прецедент на ринку інформаційних технологій.

Державною фіскальною службою України було проведено ряд заходів, в ході яких вилучено значну кількість продукції, маркованої торговельною маркою Apple. Інспекції були проведені в магазинах Yabloki (Запоріжжя, Дніпропетровськ), iCom, Pulsepad, MacLove, MyCloudStore, CityCom (Київ). Майже 95% вилученої під час обшуків продукції виявилося неофіційною. Відтак, ця продукція була ввезена та реалізовувалася на території в України з порушенням вимог податкового та митного законодавства.

Однак, у бізнес-спільноти немає інформації про застосування до порушників дієвих заходів покарання, – вищевказані магазини здійснюють свою діяльність, в тому числі з продажу неофіційної продукції, чим продовжують порушувати чинне законодавство України та завдавати значної шкоди Державному бюджету України. За оцінками АПІТУ, річний обсяг ринку товарів інформаційних технологій, побутової техніки та електроніки становить в Україні понад 50 млрд. грн. Внаслідок тіньового імпорту, навіть за умови глибокого падіння споживання у натуральному вимірі, за оцінками асоціації, державний бюджет щороку недоотримує понад 3 мільярдів гривень.

Відсутність результативних дій зі сторони правоохоронних органів у відповідь на вчинені правопорушення фактично є мовчазним схваленням протиправної діяльності вказаних недобросовісних продавців, яка призводить до:

–   зменшення надходжень до державного бюджету від податкових та митних зборів;

–   заохочення учасників ринку до імпорту та реалізації неофіційної продукції;

–   порушення прав споживачів.

Покарання порушників та публічне розголошення інформації про таке покарання стане прецедентом на ринку, який стимулюватиме його учасників до легального митного оформлення та оподаткування.

Негативна ситуація з реалізацією продукції відомих іноземних брендів та фактична бездіяльність державних органів у боротьбі з порушниками наносить значну шкоду міжнародному іміджу держави Україна, зменшуючи довіру до неї як до надійного партнера.

Враховуючи викладене, зважаючи на важливість порушеного питання та необхідність вжиття дієвіших заходів для боротьби з незаконним (контрабандним) імпортом та реалізацією продукції, звертаємося до Вас з проханням взяти описану проблему під особистий контроль, надати компетентним органам відповідні доручення щодо розслідування фактів незаконної торгівлі продукцією, маркованою торговельною маркою Apple, та притягнення винних в порушенні законодавства до відповідальності.

Просимо повідомити про вжиті заходи.

Зі свого боку АПІТУ готова сприяти в отриманні необхідної додаткової інформації.

З повагою,

Генеральний директор                                                          Юрій Пероганич

 
Прикріплений файлРозмір
026_Leater dfs.pdf242.14 КБ