Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (надалі – АПІТУ) засвідчує Вам свою повагу та звертається з таким.
АПІТУ є неприбутковою організацією – об’єднанням підприємств, що виробляють та постачають на ринок товари інформаційних технологій та споживчої електроніки. Компанії-члени АПІТУ регулярно стикаються з фактами порушення чинного законодавства, зокрема антимонопольного, митного та податкового, а також законодавства про захист прав споживачів.
На ринку України присутня велика кількість товарів, що ввезені з приховуванням від митного контролю та реалізуються на території України з порушенням вимог митного та податкового законодавства. Окрім цього, окремі продавці здійснюють торгівлю товарами, що не призначалися виробником для продажу на ринку України.
Такі неправомірні дії з боку недобросовісних продавців по-перше, створюють на ринку нерівні конкурентні умови. Вартість офіційно імпортованої техніки, ввезеної в Україну зі сплатою усіх встановлених законодавством податкових та митних платежів, є вищою від вартості товарів «сірого» імпорту, а тому неконкурентною. По-друге, порушуються права споживачів, оскільки придбаваючи неофіційно імпортовану продукцію, споживач позбавляється можливості її сервісного обслуговування виробником. По-третє, завдається значна шкода державному бюджету України від ненадходження податкових та митних платежів у великих розмірах.
У 2015 році відбулися резонансні події, які набули публічного характеру та створюють прецедент на ринку інформаційних технологій.
Державною фіскальною службою України було проведено ряд заходів, в ході яких вилучено значну кількість продукції, маркованої торговельною маркою Apple. Інспекції були проведені в магазинах Yabloki (Запоріжжя, Дніпропетровськ), iCom, Pulsepad, MacLove, MyCloudStore, CityCom (Київ). Майже 95% вилученої під час обшуків продукції виявилося неофіційною. Відтак, ця продукція була ввезена та реалізовувалася на території в України з порушенням вимог податкового та митного законодавства.
Однак, у бізнес-спільноти немає інформації про застосування до порушників дієвих заходів покарання, – вищевказані магазини здійснюють свою діяльність, в тому числі з продажу неофіційної продукції, чим продовжують порушувати чинне законодавство України та завдавати значної шкоди Державному бюджету України. За оцінками АПІТУ, річний обсяг ринку товарів інформаційних технологій, побутової техніки та електроніки становить в Україні понад 50 млрд. грн. Внаслідок тіньового імпорту, навіть за умови глибокого падіння споживання у натуральному вимірі, за оцінками асоціації, державний бюджет щороку недоотримує понад 3 мільярдів гривень.
Відсутність результативних дій зі сторони правоохоронних органів у відповідь на вчинені правопорушення фактично є мовчазним схваленням протиправної діяльності вказаних недобросовісних продавців, яка призводить до:
– зменшення надходжень до державного бюджету від податкових та митних зборів;
– заохочення учасників ринку до імпорту та реалізації неофіційної продукції;
– порушення прав споживачів.
Покарання порушників та публічне розголошення інформації про таке покарання стане прецедентом на ринку, який стимулюватиме його учасників до легального митного оформлення та оподаткування.
Негативна ситуація з реалізацією продукції відомих іноземних брендів та фактична бездіяльність державних органів у боротьбі з порушниками наносить значну шкоду міжнародному іміджу держави Україна, зменшуючи довіру до неї як до надійного партнера.
Враховуючи викладене, зважаючи на важливість порушеного питання та необхідність вжиття дієвіших заходів для боротьби з незаконним (контрабандним) імпортом та реалізацією продукції, звертаємося до Вас з проханням взяти описану проблему під особистий контроль, надати компетентним органам відповідні доручення щодо розслідування фактів незаконної торгівлі продукцією, маркованою торговельною маркою Apple, та притягнення винних в порушенні законодавства до відповідальності.
Просимо повідомити про вжиті заходи.
Зі свого боку АПІТУ готова сприяти в отриманні необхідної додаткової інформації.
З повагою,
Генеральний директор Юрій Пероганич
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
026_Leater dfs.pdf | 242.14 КБ |