Реформування системи технічного регулювання.
Позиція АПІТУ (Проект 02.07.2008) Україна, ставши членом СОТ, повинна забезпечити правила гри, які діють на світовому ринку. Це, а також реалізація Національної стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції, вимагає адаптації українського законодавства та існуючої практики до принципів вільного переміщення товарів без технічних бар’єрів, які базуються на основі “нового підходу” до технічної гармонізації і стандартизації та “глобального підходу” до оцінки відповідності. Пропонується першочергово:
1. Усунути дублювання функцій з оцінки відповідності різними державними органами: · скасувати санітарно-гігієнічну експертизу · призначити єдиний орган, відповідальний за допуск на ринок радіо випромінюючих пристроїв (НКРЗ не працює з грудня 2007 року) · скасувати перелік продукції, що підлягає в Україні обов`язковій сертифікації стосовно тієї продукції, щодо якої затверджені відповідні Технічні Регламенти
2. Терміново ввести в дію Технічні Регламенти з підтвердження відповідності безпеки низьконапружного обладнання та з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності.
3. Затвердити та ввести в дію Технічний Регламент з підтвердження відповідності з підтвердження відповідності технічних засобів телекомунікації, максимально наблизивши його до Директиви ЕС Radio & Telecommunications Terminal Equipment Directive 1999/5/EC (сучасний проект дуже далекий від європейської практики).
4. Здійснити прийняття стандартів EN як національних ДСТУ, які забезпечують презумпцію відповідності вимогам затверджених технічних регламентів за всією номенклатурою продукції, що підпадає під їх дію, методом «обкладинки». В подальшому:
5. Завершити створення окремих органів влади відповідальних за акредитацію, стандартизацію, підтвердження відповідності та ринковий нагляд (останні три функції сьогодні виконує Держспоживстандарт).
6. Розробити та прийняти Закони “Про державний ринковий нагляд” та “Про відповідальність за дефектну продукцію” та перенести контроль за відповідністю з кордону та митниці на полиці та ринки.
7. Розробити та прийняти інші Технічні Регламенти відповідно до директив «Нового підходу».
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
1999-5-ЕС.pdf | 418.33 КБ |