Ринок друкуючої периферії в Україні: IDС фіксує уповільнення темпів зростання в 2 кварталі

Київ, 20 серпня 2008. Згідно з результатами досліджень аналітичної компанії IDC, обсяг поставок друкуючої периферії (включаючи принтери, багатофункціональні пристрої та однофункціональні копіри форматів А4 та А3) на ринок України збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 14%, досягнувши 240 тис. шт. Таким чином, відзначається суттєве зниження темпів річного зростання в порівнянні з попереднім кварталом (69%), обумовлене, по-перше, сезонним зменшенням попиту, по-друге, тим, що частково цей попит був задовільнений за рахунок обладнання, що було імпортоване до країни в перші три місяці 2008.

На ринку струменевої периферії, як і раніше, спостерігалося значне зростання поставок БФП (83%), але продажі принтерів зменшилися на 16%. Слід зазначити, що це зменшення відбулося за рахунок моделей початкового цінового діапазону – це дає підстави припустити, що споживчий сегмент ринку друкуючої периферії (на який переважно орієнтовані струменеві пристрої) став трохи менше чутливим до ціни, ніж це було раніше.

Схожа тенденція спостерігається і на ринку лазерної периферії, де поставки принтерів за рік знизилися на 8%, причому теж переважно за рахунок продуктів початкового рівня. Тут суттєву роль зіграла поява більш швидкісних пристроїв за привабливою ціною, які до того ж активно просуваються на ринку виробниками. Що стосується лазерних багатофункціональних пристроїв, то їх поставки збільшилися на 19%, причому слід звернути особливу увагу на дуже суттєве – майже в півтори рази – зростання продажів високошвидкісних БФП формату А3. Це дозволяє говорити про те, що тендеція переходу від персональної моделі використання друкуючих пристроїв, що довгий час домінувала в Україні, до мережевої поступово набирає обертів.

"Однак, за рівнем росповсюдженості мережевої моделі Україна ще дуже відстає від інших європейських країн, – відзначає провідний аналітик IDC Олексій Гвозденко. – Так, якщо в Західній Європі частка мережевих пристроїв на ринку лазерної периферії складає в середньому біля 30%, у країнах Центральної та Східної Європи – від 10% до 20%, то в Україні вона нижча за 4%".

Свій внесок в уповільнення темпів зростання зробив і ринок матричних принтерів, поставки яких упали на 48%.

IDC очікує, що в нинішньому році сукупний обсяг поставок принтерів, БФП і копірів до України перевищить 1.2 млн. пристроїв.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь в IDC Ukraine:
тел. (044) 502-6474, 502-6475, office at idc-ukraine.com
www.idc.com/ukraine

Про компанію

IDC – основний постачальник маркетингових досліджень та консалтингових послуг, організатор конференцій в галузі ІТ, телекомунікацій та побутових високотехнологічних пристроїв. IDC допомагає професіоналам ІТ, керівникам та інвесторам приймати ґрунтовні рішення при закупці обладнання та розробці стратегій бізнесу. Понад 900 аналітиків IDC в 50 країнах оцінюють тенденції і можливості галузі ІТ на світовому, регіональному та місцевому рівнях. Вже понад 43 роки знання IDC допомагають клієнтам компанії у вирішенні найважливіших завдань. Більше про IDC можна дізнатися на сайті www.idc.com.

IDC – 18 років в Центральній та Східній Європі

З 1990 IDC надає найважливішу інформацію про ринки інформаційних технологій і телекомунікацій в Центральній та Східній Європі. Почавши з єдиного співробітника в невеликому офісі, ми виросли до провідної фірми регіону в галузі досліджень ринків ІТ, проведення конференцій та надання консалтингових послуг. Більш докладно про діяльність IDC в регіоні ЦСЄ можна дізнатися на сайті www.idc-cema.com.