ЄІКТА - європейська галузева асоціація

Європейська асоціація ЄІКТА (www.eicta.org), заснована в 1999 для представлення інтересів і сподівань європейської цифрової індустрії.

З того часу завдяки цифровим технологіям у Європі відбулися зміни як в економіці, так і в суспільстві. Європа завоювала передові позиції в таких важливих сегментах індустрії, як рухомий зв’язок, широкосмугові мережі, програмне забезпечення і послуги для підприємств, цифрове телебачення і телебачення з високою роздільною здатністю. Європа також починає виділятися у наданні цифровими засобами таких суттєвих публічних послуг, як медичне обслуговування та освіти.

ЄІКТА є голосом європейської цифрової індустрії – людей які будують цифрову Європу. Асоціація представляє більше 10 тис. великих, малих і середніх компаній, що діють у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та споживчої електроніки (Information and Communications Technology and Consumer Electronics Industry), які виробляють 8% європейського ВНП.

Члени ЄІКТА відіграють основну роль у будівництві міцної, динамічної економіки, заснованої на знаннях. Більше двох мільйонів працівників компаній та асоціацій – членів ЄІКТА працюють над тим, щоб цифрові технології були відкритими і доступними для всіх. Мета асоціації – перетворити Європу у світового лідера у цифрових технологіях.

ЄІКТА об’єднує 55 основних технологічних компаній, які діють у сфері досліджень і виробництва, а також 35 національних європейських асоціацій. Члени асоціації освоюють близько 20%коштів, що виділяються в Європі на науково-дослідні і конструкторські роботи.

До складу Виконавчої Ради ЄІКТА, що вибирається Загальними зборами, входять деякі найвищі керівники, які сьогодні представляють індустрію. Рада, яку очолює Президент, котрому допомагає Генеральний директор, визначає стратегічні напрямки організації, які ухвалюються Загальними зборами.

Під егідою ЕІКТА зібрано більше 900 експертів у сфері технічних, юридичних і політичних питань, які розробляють рішення з правових і регуляторних питань, що торкаються індустрії цифрових технологій. Цей колективний розум дозволяє ЄІКТА надавати поради й допомогу особам, які приймають політичні і правові акти в таких інституціях Європейського Союзу як Рада, Парламент і Комісія.

Генеральний директор відповідає за управління організацією і є основним представником організації в європейських інститутах та перед урядами країн –членів ЄС. Він є також речником європейської індустрії цифрових технологій.

Унікальна роль ЄІКТА

У відповідь на тривожний спад європейської промислової конкурентоспроможності та недостатнє фінансування в європейські інновації, компанії і асоціації, які представляють європейську індустрію цифрових технологій, створили унікальну організацію для того, щоб вступати в контакт з інституціями, які визначають політичні стратегії та нормативно-правову базу в Брюсселі, Страсбурзі і національних столицях.

ЄІКТА отримала мандат від індустрії для сприяння політиці, яка б посилила світове лідерство Європи в технологіях, і виступів на підтримку ролі технологій у стимулюванні європейської конкурентноздатності та зростання.

ЄІКТА є єдиною неурядовою і неприбутковою організацією цього роду в Європі, і в такій якості є природним і легітимним партнером європейських осіб та інституцій, відповідальних за розробку політики. Ця унікальна роль посилюється якісною і професійною роботою більше 900 галузевих експертів, які співпрацюють у рамках ЄІКТА для надання порад і допомоги законодавцям, регуляторам і політикам.

ЄІКТА також признає відповідальність індустрії за вклад у ширші питання соціальної політики, такі як здоров’я, освіта і добре урядування. Ця організація будує віртуальний галузевий «мозковий центр», який збирає докупи найвищих керівників із індустрії цифрових технологій та зовнішніх експертів для формування бачення переваг від майбутніх цифрових технологій і послуг.

Результат такого свіжого підходу до оцінки ролі індустрії є корисним для європейських інституцій у політичних проблемах, з якими вони стикаються при будівництві завтрашнього Європейського Союзу.