Звіт про проведену роботу щодо формування сприятливих умов ведення підприємницької діяльності
ЗВІТ про проведену роботу щодо формування сприятливих умов ведення підприємницької діяльності У сфері взаємодії з державними органами з метою регулювання суспільних відносин, пов’язаних з ІТ, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) протягом 2009 року:
-
Сприяла включенню ІТ-товарів до переліку критичного імпорту. Законопроектом № 3379 „Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв’язку із світовою фінансовою кризою” встановлювалася тимчасова цільова надбавка до ставок ввізного мита у розмірі 13 відсотків, крім товарів критичного імпорту. З метою недопущення підвищення мита на ІТ-товари було направлено звернення до голови комітету ВРУ з питань митної та податкової політики Терьохіна С.В. та Кабінету Міністрів України про необхідність включення до переліку товарів критичного імпорту позицій у сфері ІТ. На сьогодні досягнуто успіху з цього питання. Згідно з останньою редакцією Закону України „Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв’язку із світовою фінансовою кризою” від 04.02.2009 р., який зараз знаходиться на підписанні у Президента, тимчасова цільова надбавка до ставок ввізного мита не запроваджується на жодну групу ІТ-товарів.
-
Сприяла внесенню змін в «Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення в міжнародних поштових сполученнях, міжнародних експрес-сполученнях, дозволи не потрібні», схвалений рішенням НКРС від 29.01.2008 № 1323.
-
Була ініціатором проведення в травні 2009 в Держкомінформатизації круглого столу з питань запровадження в органах державної влади та місцевого самоуправління програмного забезпечення з відкритим кодом.
-
Спільно з Українською федерацією індустрії безпеки, виступала проти введення ліцензування в МВС послуг з проектування, монтажу та обслуговуванню охоронних систем.
-
Моніторить питання внесення змін до Закону України „Про поштовий зв’язок” з метою спрощення процедури розмитнення вантажів, які надходять за умовами DDP (Delivered Duty Paid) через міжнародні кур’єрські компанії. Для того, щоб отримати випробувальну версію програмного забезпечення від провідного закордонного вендора на компакт-диску (вартість посилки – 0, тобто безкоштовно), отримувач має особисто йти на митницю і витрачати час і значні кошти на оформлення такого вантажу, у той час, як в інших країнах таке надсилання можна отримати на домашню адресу і безкоштовно. Для вирішення цього питання працювала відповідна робоча група при Держмитслужбі під контролем В.Хорошковського, яка розробила законопроект про внесення змін до Закону України „Про поштовий зв’язок”, який уже внесений Кабміном до Верховної Ради України.
-
Сприяла внесенню змін в Постанову КМУ від 14 травня 2008 року N 446 „Про затвердження Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні” відмінена необхідність отримувати в органах сертифікації рішення на кожну партію товарів.
-
Розробила проект Закону України” Про внесення змін до Закону України „Про звернення громадян” щодо надання права юридичним особам подавати звернення”, яким вводиться відповідальність державних службовців за ігнорування звернень, поданих юридичними особами. В даний момент проект доробляється.
-
Готувала пропозиції з метою прийняття Постанови №1071 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», в якій визнаються такими, що втратили чинність п.1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №767 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 24 липня 2009 року в частині подання митної декларації з країни експорту виключно в разі її наявності для визначення митної вартості товару.
-
Приймала участь в написанні та презентації Настанов кандидатам в Президенти «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні» з переліком нагальних завдань розбудови інформаційного суспільства в України. Документ пропонує використати фаховий досвід більш ніж двадцяти організацій, які входять до складу Громадської Ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), та взяти участь у громадському обговоренні цих питань.
-
Приймала участь в процесі призупинення Президентом України дії розпорядження Кабінету Міністрів України № 1178 від 23 вересня щодо питання загального реєстру податкових накладних.
-
Розробляє законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про митний тариф України» в частині зниження митної ставки на диски для консолей, що значно покращить ситуацію із захистом інтелектуальної власності, боротьбою з піратством в державі, а також зробить Україну більш привабливою для транзиту та експорту комп’ютерних ігр в сусідні держави
-
Провела кілька презентацій з аналізом стану конкурентоспроможності ІТ індустрії в Україні.
-
Приєдналася до Глобального договору ООН щодо підтримки принципів ООН в сферах дотримання прав людини, трудових відносин, захисту навколишнього середовища та боротьби з корупцією.
-
Підготувала пропозиції до засідання Міжгалузевої рада з питань розвитку інформаційного суспільства при Кабінеті Міністрів України.
-
Веде щоквартальне дослідження ринку ноутбуків.