Україна підписала договір про участь у Програмі урядової безпеки Microsoft

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підписала договір про участь у Програмі урядової безпеки Microsoft, яка забезпечує доступ до кодів Windows, Windows Server та іншого програмного забезпечення корпорації.

Програма урядової безпеки надає державним органам доступ до інформації, яка допомагає оцінити ступінь безпеки продуктів Microsoft. Можливість ознайомитися з архітектурою Windows дозволяє компетентним урядовим структурам держав-учасниць програми створювати ІТ-інфраструктуру з високим рівнем захисту.

Зокрема, участь у програмі надає такі переваги:
Моментальний доступ до коду всіх останніх версій Windows, Windows Server та Windows Embedded CE. Згодом дію угоди буде поширено і на Microsoft Office

  • Моментальний доступ до коду всіх останніх версій Windows, Windows Server
    та Windows Embedded CE. Згодом дію угоди буде поширено і на Microsoft Office
  • Розкриття технічної інформації для фахового розуміння архітектури Windows
  • Розширені можливості для проведення аудитів інформаційної безпеки та конфіденційності
    даних, створення та підтримки безпечних систем та мереж
  • Доступ до криптографічного коду та засобів розробки програмного забезпечення
    (відповідно до експортних норм США)
  • Навчання коду
  • Спілкування та співпраця з фахівцями Microsoft з інформаційної безпеки
  • Можливість відвідувати центр розробки програмного забезпечення Microsoft
    у Редмонді, США

Термін дії програми становить 3 роки з можливістю продовження.

«З підписанням цієї програми Україна отримує нові, значно ширші можливості підвищення рівня безпеки інформаційних систем органів державної влади, а відтак і покращення ефективності її функціонування», – вважає професор Олексій Новіков, директор Фізико-технічного інституту НТУУ «Київський політехнічний інститут».

«Виконання цієї угоди суттєво розвине можливості українських урядовців щодо використання сучасних інформаційних технологій від Microsoft з гарантовано високим рівнем надійності та захисту, а також сприятиме розбудові сучасної функціональної системи електронного урядування», – прокоментував Олександр Орєхов, директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна».

Програма урядової безпеки (Government Security Program, GSP) Microsoft – складова частина діяльності корпорації, що спрямована на забезпечення відповідності продуктів специфічним вимогам державних органів з інформаційної безпеки. Учасниками Програми урядової безпеки Microsoft вже стали понад чотири десятки держав світу. Передумовою для приєднання до програми є відповідність законодавства країни міжнародним стандартам захисту інтелектуальної власності.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.