На конференції розробників Professional Developers Conference 2009 (PDC 2009) корпорація Microsoft оголосила про запуск платформи Windows Azure для комерційного використання з 1 лютого 2010 року, а також початок тестування бета-версій Silverlight 4, Office 2010 та SharePoint 2010.
Під час конференції PDC 2009, яка пройшла в Лос-Анджелесі 17 та18 листопада, корпорація Microsoft представила нові продукти й інструменти для розробників, які реалізують модель S+S (Software+Services, ПЗ+послуги). Розробка програмного забезпечення для Windows дає можливість програмістам адаптувати існуючі застосунки та створювати нові для широкого спектру продуктів – від мобільних пристроїв і комп'ютерів до споживчої електроніки – та поєднувати їх у єдиній «хмарі».
«Для українських компаній хмарні обчислення від Microsoft стають ефективним трампліном для реалізації інноваційних рішень. Ми на собі відчули, наскільки дешевше тепер стало випускати повноцінний комерційний продукт без необхідності створення складної інфраструктури, інвестицій в обладнання, ліцензії й підтримки. В Україні важливим фактором буде також абсолютна легальність використання платформи Windows Azure та відсутність залежності від хостингових компаній, які найчастіше є вузьким місцем. Дуже цікавою є повноцінна підтримка не тільки .NET, але й PHP, що дозволяє використовувати потенціал усіх розробників», – прокоментував Роман Мартиненко, експерт з технологій компанії HmaraSoft.
Платформа Windows Azure: три екрани й хмара
Рей Оззі (Ray Ozzie), головний архітектор програмного забезпечення Microsoft, представляючи «хмарну» операційну систему Windows Azure та сервіси обробки даних SQL Azure як ключові елементи стратегії Microsoft в області «хмарних» обчислень, відзначив: «Замовникам потрібна свобода вибору й гнучкість у розробці й розгортанні застосунків. Ми рухаємося до епохи рішень, доступних завдяки центрам обробки даних для ПК, телефонів та з Інтернету, і які ми називаємо приватною та публічною хмарами. Розроблені спеціально для цієї ери «хмарних» обчислень, Windows Azure та SQL Azure дадуть розробникам необхідні інструменти для розробки чудових застосунків та розвитку прибуткового бізнесу».
Нова концепція Microsoft з роботи в Інтернет та «хмарі» одержала назву «Three Screens and a Cloud» (Три екрани й хмара), оскільки вона втілює ті фундаментальні зміни в комп'ютерній парадигмі, коли малий (смартфони), невеликий (комп'ютери) і великий (ТБ) екрани інтегруються онлайн завдяки «хмарі».
Застосунки для Windows та Інтернету
Під час другого дня конференції PDC 2009 Microsoft представила нові можливості для розробки застосунків з використанням переваг платформи Windows та можливостей Інтернету. Microsoft також запросила розробників до тестування нових бета-версій Silverlight 4, Office 2010 та SharePoint 2010.
Стівен Сінофскі (Steven Sinofsky), президент групи Windows та Windows Live, продемонстрував розробникам, яким чином можна скористатися перевагами унікальних нововведень, які з'явились у Windows 7 та Internet Explorer 8: «Потужна підтримка Windows 7 відкриває широкі можливості для розробників на Windows-платформі, – говорить Стівен Сінофскі. – Ми з нетерпінням очікуємо реалізації нових підходів на базі Windows та веб для наших замовників».
Розробка інтерактивних застосунків
Скотт Гатрі (Scott Guthrie), віце-президент Microsoft з платформи .NET, представив крос-платформні можливості технології Silverlight, які реалізують концепцію «Three Screens and a Cloud». Він також анонсував доступність бета-версії Silverlight 4, реалізованої лише через чотири місяці після презентації Silverlight 3, що демонструє швидкість Microsoft у розробці інновацій, які допомагають компаніям проектувати й реалізовувати експертизу в області веб-розробок як для споживачів, так і корпоративних замовників.
На даний момент Silverlight встановлений на понад 45% пристроїв, підключених до Інтернету по усьому світі. Silverlight використовується в проектах відомих замовників, таких як онлайн-трансляція Олімпійських зимових ігор 2010 у Ванкувері, двобоїв Уїмблдону й Національної футбольної ліги (NFL) на каналі NBC, а також авіакомпанією Continental Airlines, шоу Victoria’s Secret та eBay. Скотт Гатрі також анонсував нових клієнтів, таких як H&R Block, Snapflow та Bloomberg, які здійснили значні інвестиції в Silverlight для свого бізнесу. Бета-версію Silverlight 4 можна завантажити за посиланням www.silverlight.net/getstarted/silverlight-4-beta.
Застосунки для підвищення продуктивності
Курт ДелБене (Kurt DelBene), старший віце-президент групи Office Business Productivity корпорації Microsoft, анонсував випуск загальнодоступної бета-версії Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010, Microsoft Project 2010, Microsoft Office Mobile 2010 та Office Web Apps для бізнес-користувачів. Версія Office 2010 розроблена, щоб надати користувачам найкращий досвід продуктивної роботи на ПК, телефоні, із браузера. Бета-версію можна скачати за адресою www.microsoft.com/2010. Нові функції Office 2010 включають:
Новини, додаткова інформація й відеотрансляції з конференції доступні за адресою http://www.microsoftpdc.com. Стежте за поновленнями в Twitter на http://twitter.com/pdc09 та http://twitter.com/ch9live, а також приєднуйтесь до спілкування, використовуючи хештег #pdc09. Зображення на Flickr доступні за адресою http://flickr.com/photos/microsoftpdc та тегом pdc09. Частиною співтовариства PDC можна стати також в Facebook http://facebook.com/microsoftpdc.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.