Американська торгівельна палата в Україні за підтримки Microsoft провела конференцію з інформаційної безпеки

9 грудня Американська торгівельна палата провела Конференцію з питань інформаційної безпеки. В роботі конференції взяли участь Джон Теффт, Посол США в Україні, Хорхе Зукоскі, президент Американської торгівельної палати в Україні, Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна», українські та зарубіжні фахівці з питань інформаційної безпеки та кіберзлочинності: представники МВС України, Федерального бюро розслідувань (Federal Bureau of Investigation, FBI) та Консультативної ради з питань міжнародної безпеки (Overseas Security Advisory Council, OSAC).

Відкриваючи конференцію, Хорхе Зукоскі підкреслив: «Сьогодні вперше в Києві зібрались за одним столом фахівці з інформаційної безпеки з урядів України та США задля обговорення важливих для бізнесу питань захисту комерційних та приватних інтересів в Україні, покращення знань щодо викликів інформаційній безпеці у регіоні та надання порад щодо вдосконалення інформаційної безпеки».

Під час дискусії учасники дійшли висновку, що наразі найбільш значною інформаційною загрозою є злочини нового покоління: хакерство, викривлення зовнішнього вигляду веб-сайта (deface), кіберпереслідування. Кіберзлочинність зростає найшвидше з усіх видів організованої злочинності. Однією з причин може бути те, що реалізація електронних злочинів, як правило, не є складним (95% фінансове шахрайство та крадіжки; 5% шпіонаж).

Коментуючи це питання, Дмитро Шимків зазначив: «Посилення залежності суспільства від інформаційних технологій приводить до того, що неавторизований доступ до інформації або навпаки, неможливість доступу до неї, є серйозними сучасними загрозами. Допомогти зрозуміти ці загрози та ефективно протидіяти їм на будь-якому рівні – державному, особистому або у бізнесі – це те, чим займається Microsoft, і буде продовжувати займатися надалі. Озброїти знаннями, щоб захистити – ось мета наших дій в області інформаційної безпеки».

Фахівці з безпеки відзначили, що сучасні злочинні кібер-угруповання працюють за принципами, подібними до звичайних реальних компаній. Завдяки значним прибуткам, вони швидко розвиваються та зростають. Індивідуальне хакерство та невеликі групи хакерів відходять в минуле. Сьогодні найбільшою загрозою є ієрархічно організовані об’єднання кіберзлочинців, де кожен учасник має свою роль та систему винагород. Цільові атаки проти фінансових інституцій, підприємств та урядів, поєднані з досконалим управлінням вкраденими даними, робить цей «бізнес» дуже успішним, а кожну організацію, що використовує інтернет – вразливою.

Як протидіяти сучасній кіберзлочинності розповів Рональд Хофман (Ronald Hofmann), менеджер із взаємодії з державними органами Microsoft у Центральній та Східній Європі (CEE): «В Microsoft є цілий арсенал технологій, за допомогою яких ми допомагаємо створити захищене інформаційне середовище бізнесу та державі. Ми показуємо на своєму власному прикладі – як, маючи усередині компанії понад 600 тис. пристроїв, які взаємодіють із зовнішнім світом, забезпечити надійний доступ до інформації та її конфіденційність. Ми хочемо допомогти людям використовувати свої комп'ютери безпечніше, і ми багато інвестуємо в розвиток своїх технологій, які роблять це реальністю».

***
Американська торгівельна палата в Україні є однією з найактивніших та найвпливовіших громадських бізнесових асоціацій в Україні. Палата наразі об’єднує компанії з Північної Америки, України, Європи, Азії, Російської Федерації тощо. Контакти: тел. (044) 490-58-00, nnovakova@chamber.ua (Новакова Наталія, координатор зв’язків з громадськістю).

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.