Комп’ютерний світ і діти. У Києві пройшов конкурс малюнків школярів

Він називався «Інформаційні технології очима дітей». У змаганні взяли участь близько 200 робіт, виконаних школярами п’ятих — дев’ятих класів, повідомляє газета «День». І хоча сьогодні деякі діти мислять по-дорослому, проте залишаються хлопчиками й дівчатками зі своїм яскравим поглядом на світ. Нагородження переможців відбувалося в Київському Палаці дітей та юнацтва.

— Ми хочемо зробити конкурс щорічним і вийти на всеукраїнський рівень, — сказала «Дню» Ксенія Губенко, координатор освітніх та соціальних програм Асоціації підприємств інформаційних технологій України. — У нас не було обмежень щодо способу виконання малюнків — це могли бути звичайні фарби, олівці або ж спеціальні комп’ютерні програми, що створюють графіку. Ми хочемо розвивати проект, тим самим розшукуючи талановитих веб-дизайнерів, програмістів, а також тих, хто прагне пов’язати свою професію з інформаційними технологіями. Незважаючи на віковий діапазон конкурсу, самі учасники його розширили, адже наймолодшому автору малюнку — шість років, а найстаршому — 18. Те саме стосується й географічних меж — ми не обмежилися лише Києвом, а отримали також роботи з Дніпропетровська, Миколаєва, Харкова і Львова.

За свої старання майже сто учасників конкурсу були відзначені призами, а переможці отримали подарунки — нетбук, фотоапарат, mp3-плеєр, оздоровчі поїздки, створення та обслуговування власного сайту, а також передплату на спеціалізовані журнали і зручні флеш-накопичувачі. Організатори та спонсори також відзначили художні школи та студії, учні яких були найактивнішими на конкурсі, адже за успіхами дітей нерідко стоять любов та допомога їхніх педагогів та батьків.

Перше місце виборола робота 13-річної киянки Дарії Лісової «Сучасна пошта». Дівчинка зобразила порівняння звичайної пошти й сучасної електронної пошти. «В мене є подруга за кордоном, і завдяки електронній пошті я можу швидко з нею листуватися й не втрачати зв’язок. Раніше пошта доходила до адресата дуже довго, й люди вчилися чекати, щоб отримати звістку від друзів та родичів. Тепер це обмежується хвилинами й навіть секундами, а не днями», — пояснила свою задумку переможниця. А робота, яка зайняла ІІІ місце, являла собою велику кількість рук, що тримають глобус Землі, — малюнок «Комп’ютерний простір — світоч Землі» виконала шістнадцятирічна Вікторія Кузьменко, вихованка Дитячої художньої студії ім. Осташинського. «Я пофантазувала й уявила, що насправді все твориться людськими руками, й земна куля залежить від того, як люди до неї ставляться», — сказала призерка.

Людмила ЖУКОВИЧ, фото Руслана Канюки, «День»