Огляди публікацій медіа

Оттенки серого: что происходит с дистрибуцией потребительской электроники

Depositphotos_33568291_s

В 2014 году крупнейшие дистрибуторы техники решили жить по-новому. На совместной встрече они договорились честно платить налоги с импорта и избавляться от «серых» схем при ввозе потребительской электроники. Почти год спустя AIN.UA вместе с участниками рынка подводит промежуточные итоги. Рынок стал значительно чище — по оценке основателя «Розетки» Владислава Чечеткина, более 50% компаний сейчас работают по-белому. Но серые и черные схемы ввоза техники все еще процветают. Они остались прежними – занижение стоимости, подмена названий и неполное декларирование товаров.

Миллионы мимо кассы

В Ассоциации предприятий информационных технологий Украины называют три наиболее популярные схемы серого импорта. Первая – ввоз по заниженной стоимости, чтобы не платить в полной мере 20% НДС и 5% ввозной пошлины за каждую единицу товара. Второй – подмена наименования, когда под видом «ноунейма» завозится брендированная электроника. Третий – подмена понятий, когда, например, под видом микросхем завозят процессоры, стоимость которого выше. Или в декларацию вносятся не все характеристики.

Три изъяна новых условий для IТ: мнение юриста

Хотя новые налоговые условия, заложенные законами об экономическом эксперименте в IT-индустрии (N8267 и N9744), можно расценивать как позитивные, с практической их реализацией могут возникнуть трудности. Такое мнение ЮРЛИГЕ высказал партнер ЮК "Трайдент" Дмитрий Гузий.

Положительно оценивая достаточно простые и понятные условия о размере ставок налоговых платежей, юрист отмечает практические трудности на этапе применения на практике новых положений. По его словам, определение налоговых операций, для которых применяются новые ставки, и критерии признания "субъектом хозяйствования индустрии программной продукции" частично несогласованны между собой. Кроме того, они не согласовываются с положениями законодательства в сфере интеллектуальной собственности, в частности авторского права, считает он.

«В Украине должен запуститься механизм инноваций»

На сайте PCWeek/UE опубликовано интервью с главой «Майкрософт-Украина» Дмитрием Шимкивым, в котором он рассказывает о глобальных инициативах корпорации, основных приоритетах украинского офиса в 2011 году, планируемых действиях по легализации ПО.

В планах АПИТУ - расширение состава участников

15 лютого 2010 на сторінках Channel Partner опубліковане інтерв'ю голови Правління АПІТУ Володимира Цоя "В планах АПИТУ - расширение состава участников", в якому мова йде про досягнення, переваги членства, а також основні напрямки роботи Асоціації на 2010 рік.

Асоціація підприємств інформаційних технологій України запрошує ІТ-компанії вступати в асоційовані або дійсні Члени.

Відповідно з прийнятим 18 лютого 2010 рішенням Правління АПІТУ членський внесок для асоційованих Членів становить 1500 гривень на рік. Для дійсних Членів розмір членського внеску - 15 000 гривень на рік.
Асоційовані Члени мають права, привілеї, переваги та можливості дійсних членів, крім права вирішального голосу на Загальних зборах при виборах членів Правління. Детальніше див http://apitu.org.ua/jointheassociation.

Комп’ютерний світ і діти. У Києві пройшов конкурс малюнків школярів

Він називався «Інформаційні технології очима дітей». У змаганні взяли участь близько 200 робіт, виконаних школярами п’ятих — дев’ятих класів, повідомляє газета «День». І хоча сьогодні деякі діти мислять по-дорослому, проте залишаються хлопчиками й дівчатками зі своїм яскравим поглядом на світ. Нагородження переможців відбувалося в Київському Палаці дітей та юнацтва.

— Ми хочемо зробити конкурс щорічним і вийти на всеукраїнський рівень, — сказала «Дню» Ксенія Губенко, координатор освітніх та соціальних програм Асоціації підприємств інформаційних технологій України. — У нас не було обмежень щодо способу виконання малюнків — це могли бути звичайні фарби, олівці або ж спеціальні комп’ютерні програми, що створюють графіку. Ми хочемо розвивати проект, тим самим розшукуючи талановитих веб-дизайнерів, програмістів, а також тих, хто прагне пов’язати свою професію з інформаційними технологіями. Незважаючи на віковий діапазон конкурсу, самі учасники його розширили, адже наймолодшому автору малюнку — шість років, а найстаршому — 18. Те саме стосується й географічних меж — ми не обмежилися лише Києвом, а отримали також роботи з Дніпропетровська, Миколаєва, Харкова і Львова.

Що стримує розвиток інформаційних технологій в Україні? Коментар в Українській технічній газеті

За коментарем щодо поточного стану та перспектив ІТ-індустрії в Україні ми звернулися до Юрія Пероганича, генерального директора Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

Пане Юрію, як ви оцінюєте вплив всесвітньої економічної кризи на стан інформаційних технологій в Україні? Існує розповсюджена думка, що криза є стимулом для структурних змін в економіці. З вашої точки зору, чи може криза допомогти Україні перейти від індустріальної до постіндустріальної економіки?

При загальному рості економіки галузь інформаційних технологій зростає випереджаючими загальне зростання темпами. Однак, коли економіка на спаді, то спад в інформаційних технологіях так само більш глибокий за середній рівень спаду економіки. При зростанні економіки люди, задовольнивши найперші потреби в хлібі, теплі й одежі, прагнуть вкладати гроші в духовний розвиток, у інформаційно-комунікаційні технології, як засоби для доступу до знань. Однак, при погіршенні економічного становища, люди в першу чергу економлять на задоволенні нематеріальних потреб. Наприклад, за оцінками АПІТУ продажі ноутбуків у першому півріччі 2009 зменшилися удвічі проти першого півріччя 2008.

Для структурних змін в економіці однієї лише кризи недостатньо. Міняти структуру економіки значно легше в часи її підйому ніж у кризові часи. Щоб Україна перейшла до постіндустріальної економіки слід створити стимули для інвестицій в інновації, а також подолати корупцію. Останнє зробити буде легко, якщо з'явиться політична воля в перших осіб держави. Для цього слід звернутися до досвіду країн, таких як Сінгапур, Швеція, які зуміли подолати цю гидоту.

Всесвітній економічний форум нещодавно опублікував звіт «Світові інформаційні технології», в якому проведена детальна оцінка економік 120 країн щодо їхньої готовності у галузі інформаційних технологій. Як ви оцінюєте цей документ? Які висновки ми маємо з нього зробити?

Прикріплений файлРозмір
techgazeta.pdf449.23 КБ

Дистрибуция и логистика: обзор публикаций № 2, 2009

В рамках сотрудничества АПИТУ с редакцией журнала "Дистрибуция и Логистика", www.ukrlogistica.com.ua публикуем обзор публикаций № 2, 2009. Обращаем внимание на статьи "Управление затратами" и "Дистрибуция высокотехнологичных товаров"

Где вы, мистер Вулф?!! Рецепты выживания

Как ни крути, но самая популярная тема сегодня – как с наименьшими потерями пережить кризис. Об этом говорили и участники Круглого стола директоров по логистике, организованного интернет-порталом «Я ТОП» совместно с логистической компанией Exim-UNIVERSE. В частности, заместитель генерального директора ЗАО «Чумак» Александр Таранишин анализировал методы планирования и управления операционной частью бизнеса в сложившейся ситуации.

Логистика в цене. Итоги 2008 и перспективы развития рынка контрактной логистики в Украине

RSS-матеріал