Тільки бізнес-об'єднання, що займають активну позицію, можуть збудувати ефективний діалог з владою і відстоювати свої інтереси. Про це заявила Наталія Королевська, голова Комітету промислової і регуляторної політики та підприємництва, за підсумками круглого столу «Нові можливості бізнес-асоціацій в глобальному світі».
«Сьогодні бізнес чекає від держави чіткої, ясної і послідовної політики у сфері підприємництва і інвестицій. Але потрібно розуміти, що якість цієї політики залежатиме саме від того, наскільки ефективно бізнес може збудувати діалог з владою, - зазначила Н.Королевська. – Саме таким механізмом, який у всьому світі дозволяє підприємцям відстоювати свої інтереси, є механізм бізнес-асоціацій».
За словами голови Комітету промполітики, в Європі лише 3,5% підприємців вважають, що їх думка не враховується при ухваленні законодавчих рішень в їх сфері діяльності, тоді як в Україні ця цифра складає 60%. З іншого боку, близько 90% українських підприємців упевнені, що настав час об'єднуватися і максимально використовувати доступні механізми для впливу на ухвалення державних рішень.
«Сьогодні тільки від бізнес-середи залежить, чи зможе вона збудувати чіткий порядок ухвалення рішень, які стосуються її безпосередньо, – підкреслила Н.Королевська. – Підприємці повинні зрозуміти, що немає сенсу пасивно критикувати ухвалені рішення – набагато ефективніше об'єднатися і спільно відстоювати свої інтереси».
Як приклад успішного використання механізму бізнес-асоціацій голова Комітету промполітики навела досвід Німеччини, Нідерландів та Франції, де торговельно-промислові союзи і асоціації бізнесу беруть участь у виробленні внутрішньої і зовнішньої економічної політики уряду, відстоюють інтереси своїх членів при ухваленні всіх важливих економічних рішень і виробленні економічної стратегії уряду.