Новини державних органів

УДЦР готовий допомогти учасникам телекомунікаційного ринку у створенні надійного захисту від контрабанди ІТ- товарів

Днями представники найбільших компаній – імпортерів електроніки обговорювали проблему нелегального ринку техніки та обладнання, який набув в Україні  критичного масштабу. Добре відомо, що втрати державного бюджету від «сірого» та «чорного» імпорту сьогодні вираховуються мільярдами гривень.

Так, за оцінками Асоціації підприємств інформаційних технологій України, держбюджет країни щорічно втрачає близько 3,6 млрд. гривень.  Контрабанда поступово захоплює нові ринки, витісняючи з нього легальну продукцію. Її частка, наприклад, в категорії ІТ- товарів, на сьогодні складає від 15 до 40%, а серед телефонів і фототехніки престижних марок - 65%.

Окремо треба згадати такі телефони як iPhone. Тут кількість «сірих» складає майже 65%, а втрати бюджету від їх контрабанди складають від 0,8 до 1 млрд. гривень. І це в той час коли існує цілий арсенал дієвих заходів, спрямованих на унеможливлення здійснювати недобросовісним підприємцям ведення нелегального бізнесу.

Як вважає більшість представників телеком-ринку, найбільш ефективним способом вирішення проблем з нелегальним ввезенням телефонів є реєстрація кодів ІМЕІ.

Верховна Рада схвалила Рекомендації парламентських слухань на тему: "Реформи галузі ІКТ та розвиток інформаційного простору"

31.03.2016 ВРУ прийняла Постанову № 1073-VIII про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України (проект від 11.03.2016 № 4198), в якій враховані усі пропозиції АПІТУ до даних рекомендацій, викладені на Парламентських слуханнях. Зокрема КМУ доручено розробити та подати на розгляд ВРУ зміни до:
  • Закону України «Про Митний тариф України», до якого внести додаткові одиниці виміру та обліку (в штуках) для вартісних товарів ІКТ, зокрема процесорів, материнських плат, відеокарт тощо;
  • законодавства, що спрямоване на:
    • створення рівних умов для виведення суб’єктами господарювання товарів ІКТ на ринок і недопущення тіньового імпорту таких товарів, включаючи зміни до Податкового кодексу України для допуску до торгівлі такими імпортними товарами лише за наявності реєстраторів розрахункових операцій з фіскальними функціями;
    • зниження нетарифних бар’єрів для міжнародної торгівлі товарами ІКТ, зокрема - спрощення та прискорення процедур сертифікації їх відповідності, визнання європейських сертифікатів відповідності;

Результати першого засідання Громадської ради при ДСІВ

sait-4(2)

25 березня 2016 року відбулось перше засідання новообраної Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ), в якій АПІТУ представлена в особі генерального директора Юрія Пероганича. Винесені на порядок денний питання були розглянуті у повному об’ємі. Головою Громадської ради при ДСІВ обрано Олега Чорнобая, а його заступником Ірину Абдуліну. Також члени Громадської ради проголосували про створення двох профільних комітетів. Комітет з питань промислової власності при Громадській раді очолив Геннадій Андрощук, відповідний комітет з питань авторського права та суміжних прав – Юрій Гандзюк.

Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору — слухання в парламенті

03 лютого 2016 року о 15:00 у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору» відповідно до  Постанови Верховної Ради України від 25.11.2015 № 829-VIII.

Організатором слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.

В слуханнях прийняли участь представники АПІТУ.

Виступили з доповідями, представляючи позицію АПІТУ:

Прикріплений файлРозмір
hearings-draft-recommendations.doc145.5 КБ

Відбулася зустріч членів АПІТУ із Дмитром Шимківим

4 листопада  в конференц-залі Міжнародного інституту менеджменту (МІМ–Київ) відбулася зустріч членів АПІТУ із заступником Глави Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим.

У заході взяли участь представники компаній-членів АПІТУ, гості, серед яких керівники партнерських бізнес-об'єднань — Інтернет-асоціації України (Тетяна Попова), Digital Uktaine (Юрій Шкіль), IT України (Віктор Валєєв), Американсько-Української ділової ради, USUBC (директор програм USUBC Михайло Даценко).

Учасників зустрічі привітала президент Міжнародного інституту Ірина Тихомирова.

Адвокат Андрій Фомічов — представник АПІТУ в Громадській раді при Державній фіскальній службі України

Наказом Державної фіскальної служби України від 13.10.2014 № 184 затверджений Персональний склад 
Громадської ради при Державній фіскальній службі України. Асоціацію підприємств інформаційних технологій України в цій раді представляє Андрій Фомічов, делегований Правлінням АПІТУ.

Андрій Володимирович Фомічов (народився 3 грудня 1982) — адвокат, керівник практики податкового права адвокатського об’єднання «Юскутум», спеціалізується на розв’язанні спорів з податковими та митними органами, консультуванні на податкову тематику, податковій адвокатурі.

Закінчив Національний університет державної податкової служби України, 2005 року, магістр. 

Отримав право на заняття адвокатською діяльністю (з 2009), є членом Асоціації правників України та Асоціації податкових радників, спікером семінарів та практикумів.

Має 10-річний досвід з консультування з податкових питань діяльності українських та міжнародних компаній, навички супроводження податкових перевірок, а також спеціалізується у сфері податкової адвокатури. Займається представництвом інтересів і захисту законних прав у спорах з податковими (в т.ч. управління фінансових розслідувань) та митними органами.

Тетяна Нанаєва — представник АПІТУ в Громадській раді при Міністерстві освіти і науки України

Наказом Міністерства освіти і науки України від 10.07.2014 № 816 затверджений Персональний склад Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України. Асоціацію підприємств інформаційних технологій України в цій раді представляє Тетяна Нанаєва, делегована Правлінням АПІТУ.

Нанаєва Тетяна Василівна  — директор з корпоративних питань INTEL в Україні та СНД компанії «Intel Ukraine».

З 2003 року займається спільними освітніми програмами представництва Інтел Юкрейн Майкроелектронікс Лімітед та МОН України. 

Член Правління АПІТУ, заступник голови комітету АПІТУ з освіти.

Контакти: tatiana.nanaievaintel.com

Виконавча адміністрація АПІТУ вітає Тетяну Нанаєву з входженням до авторитетного дорадчого органу. Впевнені що досвід Тетяни Василівни допоможе поширенню впровадження ІКТ у сфері середньої та вищої освіти. 

Зміни законодавства про ліцензування програмного забезпечення

Законопроект «Про електронну комерцію» обговорений під час круглого столу

25 жовтня 2013 року відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту №2306а“Про електронну комерцію”. На заході були присутні більше 50 учасників, серед яких були співавтори законопроекту, народні депутати, представники НБУ, КМУ та представники бізнесу.

Законопроект 2306а, зареєстровано 17 червня 2013 після 6 місяців роботи робочої групи під керівництвом О. Бєлькової. Законопроект має на меті встановити правові засади регулювання комерційних трансакцій за допомогою електронного обміну даними та інших засобів комунікації, встановити правові вимоги та механізми дистанційного укладення й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій, що дасть можливість гарантувати законність, прозорість та достовірність таких операцій та, в свою чергу, забезпечить захист прав і інтересів усіх суб’єктів відносин у сфері електронної комерції.

Члени АПІТУ запрошуються надавати зауваження та пропозиції до законопроекту для узагальнення та подання, після прийняття Правлінням, в якості пропозицій Асоціації.

Додаткова інформація:

В Україні активно реєструється ІТ-бізнес – Д. Ворона

З початку року в Україні зареєстровано майже 5,4 тис. суб’єктів господарювання, які зазначають видом своєї діяльності сферу інформаційних технологій. Про це на своїй сторінці у мережі  Facebook  написав голова Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона.

«З початку року в нашій державі зареєструвалося майже 5,4 тис. суб’єктів господарювання, які зазначають видом своєї діяльності ІТ-сферу.  Тобто сьогодні ми можемо говорити про те, що в Україні доволі активно реєструється ІТ-бізнес.  Наприклад, комп’ютерне програмування здійснюють 226 новостворених юридичних осіб та 3652 фізичних осіб-підприємців», - зазначив Дмитро Ворона.

Він також висловив сподівання, що в Україні зростатиме популярність електронної реєстрації бізнесу.

«Сьогодні працює спеціальний реєстраційний веб-портал, за допомогою якого кожен охочий, маючи ключ електронного цифрового підпису, може зареєструвати свій бізнес, не виходячи з дому. Я сподіваюся, що згодом все більше українців користуватимуться цією послугою, адже це значна економія часу та зусиль», - написав Дмитро Ворона.

Засідання громадської ради при НКРЗІ, червень 2013

Чергове засідання Громадської ради при НКРЗІ відбулося 19 червня. В засіданні взяв участь генгеральний директор АПІТУ, член громадської ради Юрій Пероганич.

Матеріали засідання доступні членам АПІТУ.

Микола Азаров — про IT

Бажаючих ознайомитися та взяти участь у обговоренні на тему «Кого вважати ІТ-підприємством для цілей податкових пільг.» запрошуємо клікнути на посилання «Додати тему» на вікі-сторінці http://uk.compu.wikia.com/wiki/Обговорення:Азаров_про_IT

З виступу Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 13 лютого 2013 року:
Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Mykola_Azarov_27_April_2010-1.jpegСьогодні Уряд розробляє рішення, які забезпечать скорочення дефіциту бюджету та дефіциту рахунку поточних операцій, збільшення валютних резервів, а також збереження, а головне - створення нових робочих місць.

Саме на такі результати націлена Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Завдання, які ми плануємо вирішити за допомогою цієї програми, відомі: організувати ефективний поштовх найбільш перспективним і сучасним галузям вітчизняної економіки. І, спираючись на динаміку цих «локомотивів зростання», здійснити структурну перебудову вітчизняної економіки.

Грищенко визнав, що треба зайнятися захистом авторських прав

Виконавча влада разом з парламентом повинні покращити правову базу захисту авторських та суміжних прав.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко під час зустрічі з головою Держслужби інтелектуальної власності Миколою Ковінєю, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

Проект нового порядку ввезення РЕЗ та ВП

НКРЗІ схвалено та направлено на узгодження до заінтересованих ЦОВВ проект рішення "Про затвердження Порядку ввезення та надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗ від 05.02.2009 No. 1338" (далі - проект Порядку, приєднаний файл).

Прикріплений файлРозмір
NKRZI_New order_REZ_VP.doc846.5 КБ

Визначення митної вартості товару з програмним забезпеченням

АПІТУ отримала відповідь від ДМСУ від 10.10.2012 № 15/2-15.2-2/1825 на свій лист від 05.09.2012 № 048 про надання доповнень до попереднього роз'яснення ДМСУ про застосування положень частини 4 ст. 51 глави 8 розділу ІІІ нового Митного кодексу України (МК).

RSS-матеріал