Чи варто АПІТУ входити в Асамблею фахових організацій України?

З 2009 року групою керівників фахових асоціацій ведеться робота по організаційному оформленню Асамблеї фахових організацій України (АФОУ).

Серед членів Оргкомітету АФОУ, що функціонує з 2008 року, представники таких організацій:

- Інтернет Асоціація України (Тетяна Попова)
- Комісія з питань науки і технологій УСПП (Іван Пєтухов)
- Український союз виробників протипожежної продукції та послуг
- Спілка Фахівців з Нерухомого Майна України
- Асоціація "Інформаційні технології України" (Ігор Лисицький)
- Фумігаційна асоціація України
- Асоціація франчайзингу
- Українська Асоціація Меблевиків
- Туристична асоціація України
- Всеукраїнське Лікарське Товариство
- Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси
- Українська асоціація маркетингу

Метою АФОУ є формування узгодженої громадської позиції та вираження консолідованих інтересів представників українських фахових та підприємницьких кіл, участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері підприємництва та фахової діяльності.

Головне завдання АФОУ полягає у створенні системи взаємодії галузевих асоціацій підприємств, громадських організацій та фахових об’єднань, що передбачає обмін інформацією та досвідом, спільну роботу щодо покращання умов підприємницької та фахової діяльності, сприяння конкурентоздатності України як Національній ідеї ХХІ століття. Більш детально цілі АФОУ та механізми їх досягнення викладені у Зверненні першої всеукраїнської конференції фахових об’єднань до громадян України, бізнесу, громадських організацій, політичних партій, державних службовців, депутатів всіх рівнів, прийнятому 22 вересня 2009 року.

АФОУ є політично незаангажованим об’єднанням і для реалізації своїх цілей співпрацює з усіма політичними силами, громадськими організаціями, органами державної влади і місцевого самоврядування.

Першочерговим завданням АФОУ є прийняття Законів України «Про громадські об’єднання», «Про фахові саморегулівні і самоврядні об’єднання» та «Про громадські ради з питань взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» у редакції, що відповідає цінностям громадянського суспільства, ринкової економіки та правової демократичної держави.

Механізмом функціонування АФОУ на першому етапі є Рада представників, яка утворюється на базі Оргкомітету АФОУ. Рада представників діятиме на засадах відкритої та прозорої публічної діяльності відповідно до Положення та Регламенту і керуватиметься в своїй діяльності Конституцією та законодавством України, фаховим досвідом, здоровим глуздом і принципами самоврядування.

Механізмом розширення рядів АФОУ є взаємне визнання асоціацій підприємств, громадських організацій та фахових об’єднань, що відбувається відповідно до Положення. Шляхом взаємного визнання створюється коло партнерських організацій, об’єднаних спільністю засад діяльності та розумінням місії громадянського суспільства в Україні. Взаємне визнання об’єднань ґрунтується на відповідності об’єднань засадам самоврядування, незалежності, прозорості та публічності.

Прикріплений файлРозмір
AFOU_Memo.doc32.5 КБ
AFOU_Reglament_OK.doc52 КБ