Більшість українців підтримує вступ України до ЄС

Більше половини населення України у віці старше 16 років підтримує можливий вступ країни до Європейського Союзу.

Найбільшими прихильниками приєднання України до ЄС є громадяни у віці 20-39 років, а також мешканці Центрального та Західного регіонів. Про це свідчать результати опитування, яке GfK Ukraine здійснила в квітні 2010 року.

Більшість респондентів у віці старше 16 років (53%) підтримує можливий вступ України до Європейського Союзу. Проти виступає четверть опитаних, тоді як 21% не змогли висловити свого ставлення до цього питання.

Найактивніше ідею приєднання України до ЄС підтримують громадяни у віці 20-39 років: більше 60% респондентів цієї вікової групи висловилися «за» вступ до ЄС. Старші покоління, навпаки, є найбільшими противниками членства України в ЄС: 31% респондентів у віці 50-59 років та 33% респондентів у віці старше 60 років не підтримують можливий вступ країни до ЄС.

Щодо регіонального розподілу, то мешканці центральних та західних областей, а також Києва підтримують можливий вступ України до ЄС (69%, 61% та 60% опитаних в цих регіонах відповідно). Одночасно мешканці Східного та Південного регіонів більш активно висловлювалися проти цього членства (35% та 31% опитаних в цих регіонах відповідно).

«Підтримка вступу України до ЄС більшістю громадян свідчить, що пріоритет європейської інтеграції, заявлений новим урядом, відповідає прагненням виборців», – коментує Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine.

Довідкова інформація

Опитування проводилося протягом 01-16 квітня 2010 року.

Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю.

GfK Ukraine – українська дослідницька компанія, яка пропонує повний перелік послуг з опитувань та досліджень ринків в Україні, Молдові та Бєларусі. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group – четвертої за розмірами дослідницької групи в світі. Компаній GfK Group працюють у більш ніж 100 країнах світу.