5 листопада 2010 Україну з одноденним візитом відвідав генеральний директор корпорації Microsoft Стів Балмер (Steve Ballmer). Він зустрівся із Президентом України Віктором Януковичем і членами уряду, щоб обговорити питання конкурентоспроможності України на світовій арені, прагнення України побудувати інноваційну економіку і вирішити проблему захисту інтелектуальної власності, а також готовність Microsoft надавати консультативну підтримку уряду в цих процесах.
Балмер відзначив, що Україна може успішно конкурувати на міжнародній арені, якщо буде реалізований її інноваційний потенціал: «Маючи понад 200 000 розробників програмного забезпечення, які працюють в Україні, у тому числі 100 000 студентів, які вивчають технічні спеціальності в університетах, Україна готова стати лідером у творчих розробках та інноваціях. Microsoft націлена серйозно співпрацювати з Україною, і ми будемо продовжувати ділитися нашим досвідом і передовими напрацюваннями з українським урядом, бізнесом та освітнім сектором», – сказав генеральний директор Microsoft Стів Балмер.
Зараз Microsoft є найбільшим інвестором у галузь інформаційних технологій країни: українська «екосистема» компанії нараховує 1500 зареєстрованих партнерів, у яких зайняті понад 150 000 розробників, виробників, дистриб'юторів та сервіс-провайдерів. Згідно з дослідженням IDC, в 2009 році на кожний долар доходу Microsoft у країнах Центральної та Східної Європи, компанії з регіональної екосистеми заробили понад $10,44. Microsoft має унікальний досвід і готова виступати радником для уряду України з питань стратегії в області інформаційних технологій та інновацій.
У цій ролі Microsoft буде підтримувати український бізнес, освіту та державний сектор у перетвореннях на шляху до «хмарних обчислень» – нової парадигми, коли ресурси для обробки інформації надаються кінцевим користувачам у якості інтернет-сервісу. Сьогодні Microsoft є лідером в сфері комерційних «хмарних» сервісів, і надає рішення замовникам за допомогою Microsoft Online Services та платформи Windows Azure.
В ході зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України Борисом Колесниковим Балмер обговорив легалізацію програмного забезпечення в центральних органах державної влади, розвиток в Україні електронного урядування і співпрацю над рядом національних проектів, таких як кандидатура України на проведення Зимових Олімпійських ігор в 2022 році.
Також Балмер зустрівся з Міністром освіти и науки України Дмитром Табачником. Сторони обговорили трансформацію української системи освіти з допомогою інформаційних технологій та участь Microsoft в національних освітніх ініціативах. Зокрема, йшлося про створення національного депозитарію учбових матеріалів у «хмарі» та про програму «Один учень – один комп’ютер».
Гендиректор Microsoft також провів зустрічі з вищим керівництвом найбільших українських компаній – ВАТ «Ощадбанк» і НАК «Нафтогаз» – і обговорив стратегічне співробітництво щодо розвитку їхніх ІТ-інфраструктур протягом найближчих 3-5 років.
«Хмарні обчислення» відкривають безліч можливостей для індустрії програмного забезпечення. Стів Балмер обговорив їх із групою українських стартап-підприємців, які прагнуть вийти зі своїми інноваційними розробками на міжнародні ринки. За допомогою таких інструментів Microsoft, як «хмарна» платформа для розробників Windows Azure, українські стартапи зможуть ефективніше впроваджувати інновації й бути успішними на світовому ринку. Windows Azure та онлайн-рішення для продуктивності бізнесу Office 365 будуть доступні в Україні в 2011 році.
«Хмарні обчислення» та інновації стали основними темами виступу Балмера перед більш ніж 150 студентами технічних спеціальностей, які зібралися в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»). «Нас заворожують теперішні зміни в ІТ-галузі – «хмари» змушують нас переосмислити такі поняття, як доступ до інформації, конфіденційність даних і дизайн апаратних пристроїв. Ці зміни можуть мати такий самий вплив на суспільство, як колись поява персональних комп'ютерів, які надали людям нові можливості. Студенти – майбутні ІТ-лідери, і саме вони можуть використовувати «хмарні обчислення», щоб допомогти створити ще більше інновацій для України», – підкреслив Стів Балмер.
Одним з яскравих моментів лекції в КПІ стала демонстрація ігрової консолі Kinect від Microsoft, яка показала, яким чином «хмарні» рішення змінюють саму суть комп'ютерної гри й втілюють у реальне життя сцени з фантастичних фільмів, дозволяючи людині контролювати ігрових персонажів на екрані за допомогою рухів власного тіла.
Балмер високо оцінив науковий і технологічний потенціал України, відзначивши, що в Microsoft чудово знають і високо цінують українських інженерів та розробників. Наприклад, сьогодні в компанії працює майже 500 випускників цього вишу. Тому символічно, що на завершення лекції ректор НТУУ «КПІ», доктор технічних наук, професор Михайло Згуровський вручив Стіву Балмеру літографію із зображенням всесвітньо відомого випускника КПІ – авіаконструктора Ігоря Сікорського.
«Це другий візит Стіва в Україну, і ми раді бачити, що Україна має намір твердо йти шляхом побудови конкурентоспроможної інноваційної економіки. Звичайно, попереду ще багато роботи, і команда «Майкрософт Україна» продовжить співпрацю з українськими державними органами, ІТ-сектором і сферою освіти, щоб привнести інновації у кожний дім і підняти Україну на новий рівень конкурентоспроможності», – сказав генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків.
Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Запрошуємо отримати додаткову інформацію та дізнаватися про найсвіжіші новини на віртуальному прес-центрі «Майкрософт Україна»: http://microsoftua.spaces.live.com