GfK: Кожен третій онлайн-покупець у країнах Центральної та Східної Європи має смартфон

Результати останнього звіту з дослідження телекомунікаційної галузі у країнах Центральної та Східної Європи за 2011 рік (CEE Telco Industry Report 2011)

14,2% власників мобільних телефонів у країнах ЦСЄ мають смартфон. У розрізі окремих країн найбільшою частка споживачів, які мають ці високотехнологічні мобільні пристрої, є у Словенії, Туреччині та Литві, у той час як Словаччина, Україна та Румунія займають найнижчі позиції у списку. Мати доступ до інтернету з власного телефону є тенденцією, що нерозривно пов’язана із поширенням користування смартфонами. Ця прогресивна група споживачів є надзвичайно привабливою для торгівельних мереж, оскільки користувачі смартфонів складають 31% онлайн-покупців у країнах ЦСЄ. Про це засвідчують результати міжнародного дослідження CEE Telco Industry Report 2011, що його було проведено у 15 країнах Центральної та Східної Європи на вибірці більш ніж 15000 респондентів.

Смартфон – не лише для чоловіків

Чоловіки дещо переважають серед власників смартфонів, однак це не означає, що в країнах ЦСЄ такі телефони є пристроєм суто для чоловіків. Цілком навпаки – частка користувачів смартфонів серед чоловіків тільки на 3 п.п. більше. Більше того, у таких країнах як Литва, Латвія та Росія, проникнення смартфонів серед чоловіків і жінок є майже однаковим. І навпаки, найбільш суттєві відмінності між чоловіками та жінками у володінні смартфонами наявні у Словенії та Чехії, де телефони такого типу частіше мають чоловіки.

Власники смартфонів є прогресивною цільовою групою

Власники смартфонів є привабливою цільовою аудиторією для рекламної галузі, тому що ймовірність їх охоплення за допомогою інтернет-маркетингу значно вище у порівнянні з власниками звичайних телефонів. На відміну від власників звичайних мобільних телефонів, ті, хто має смартфони, набагато активніше використовують доступ до інтернету зі своїх телефонів, в тому числі такі веб-сервіси, як інтернет-магазини та інтернет-банкінг. Власники смартфонів також використовують доступ до інтернету для користування соціальними медіа. Цікаво, що близько 75% власників смартфонів у країнах ЦСЄ використовують соціальні мережі. Загалом, менше ніж один з п'яти онлайн-користувачів в регіоні Центральної та Східної Європи здійснює покупки в інтернеті. У Чехії, де покупки онлайн є найпопулярнішими серед країн ЦСЄ, щонайменше 54% населення користуються інтернетом для придбання товарів. Словаччина і Словенія також є лідерами серед країн ЦСЄ за обсягами покупок онлайн. З іншого боку, в таких країнах як Туреччина, Україна і Казахстан, які посідають нижні позиції у списку, ще є багато можливостей для зростання частки онлайн-покупок.

Дослідження

CEE Telco Industry Report 2011 надає унікальну інформацію про використання телекомунікаційних послуг та інтернету в країнах Центральної та Східної Європи. Дослідження містить інформацію про використання послуг стаціонарного і мобільного зв’язку. Воно також дає детальний опис користування мобільними телефонами різних брендів, використання мобільного інтернету, місць доступу до інтернету, інтенсивності використання інтернету, цілей використання інтернету, таких як онлайн-банкінг, інтернет-магазини, а також соціальних мереж. Опитування було проведено на вибірці з 15000 респондентів у 15 країнах (Боснія і Герцеговина, Естонія, Казахстан, Латвія, Литва, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Хорватія та Чехія). Респондентів опитували з травня по липень 2011 року, результати є репрезентативними для населення відповідних країн, що брали участь у дослідженні.

GfK Group

GfK Group надає важливі знання, яких для прийняття рішень потребують компанії, що працюють у сферах промисловості, роздрібної торгівлі, послуг та медіа. Група пропонує різноманітну інформацію та консультативні послуги за трьома бізнес-напрямками: дослідження на замовлення, Retail & Technology та медіа-дослідження. GfK Group – четверта за розмірами мережа з маркетингових досліджень в світі – здійснює свою діяльність в більш ніж 100 країнах. В компаніях GfK Group працюють більше 10 тис. співробітників. В 2010 році обсяг продажів GfK Group становив 1,29 млрд. євро. Для отримання більш детальної інформації просимо відвідати наш веб-сайт: www.gfk.com. Стежте за нашими новинами на www.twitter.com/gfk_group.

GfK Ukraine

GfK Ukraine – українська дослідницька компанія, яка пропонує повний перелік послуг з опитувань та досліджень ринків в Україні, Молдові та Білорусі. GfK Ukraine здійснює свою діяльність за трьома бізнес-напрямками: дослідження на замовлення, Retail & Technology та медіа-дослідження. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group. Для отримання більш детальної інформації просимо відвідати наш веб-сайт: www.gfk.ua. Слідкуйте за нашими новинами на www.twitter.com/gfk_ua.